» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום ראשון 12 ביולי 2020
הכנסת Key frame
דף ראשי  בניית אתרים  פלאש  הכנסת Key frame גרסה להדפסה

הכנסת Key frame                      
 

ראשית צפה בסרטון הבא בו מפורטים כל השלבים להכנסת Key Frame ויצירת תנועה:

 

 

 

הדבר הבא שנעשה הוא לגרום למעגל שלנו לנוע מנקודה אחת לשניה על הבמה שלנו. כדי לעשות זאת עלינו לקבוע באיזה פריימים בפס הזמן (Timeline) תתבצע התנועה.שים לב לפס הזמן, כרגע אמור להיות פריים בודד בפס הזמן, ובתוך הפריים יש נקודה .
משמעות הנקודה היא שפריים זה הוא Key frame .

 Key frame  הוא פריים בו מתבצע שינוי כלשהו באנימציה. שים לב שתוכנת הפלאש יודעת ליצור אנימציה בין שני Key frames לבד, כל תפקידך הוא להגדיר לתוכנה איך הבמה תראה בכל אחד משני ה Key frames .

בדוגמא שלנו, כבר יש לנו Key frame בפריים הראשון. כעת נוסיף Key frame נוסף שיגדיר את סוף הפעולה. עבור בעזרת הקלקה על העכבר לפריים 50, שים לב שצבע הפריים השתנה לשחור. עכשיו, בחר בתפריט הראשי את

 "Insert > Key Frame". עכשיו מופיעה נקודה גם בפריים 50 שנהפך, גם הוא, ל Key frame .

 

 


 

 

הדבר הבא אותו צריך לעשות הוא להגדיר את תנועת המעגל על פני הבמה. לצורך כך, נשתמש תחילה בכלי החץ כדי לגרור את המעגל למקום בו נרצה שיהיה בפריים 50 (המקום בו הוא יסיים את תנועתו).

 

 

 

 

 

 

שים לב שהפריימים בין פריים 1 ל 50 נהפכו עכשיו לפס אפור רציף. תכונה חשובה של פלאש היא היכולת של התוכנה לשנות את מיקום המעגל שלנו לאורך פס הזמן, כך שתיווצר תנועה מהמיקום הראשוני של המעגל, בפריים 1, עד למיקומו הסופי, בפריים 50.

תכונה זו ניתנת ליישום ע"י הפקודה "motiom tween" . הזז את העכבר לכל מקום על גבי הפס האפור שבין פריים 1 ל 50 והקלק על הכפתור הימני בעכבר, בתפריט שיפתח בחר באפשרות "Create Motion Tween" .

בפס הזמן בין פריים 1 ל 50 צריך להופיע עכשיו חץ כמו שרואים בתמונה הבאה:

 

 

חץ זה מסמן שנוצרה תנועה בין הפריימים שהגדרנו.


בחינת סרטון התנועה


עכשיו, אתה יכול לבחון איך נראה סרט האנימציה שיצרת, ע"י בחירת "Control > Test Movie" מהתפריט הראשי. אם פעלת לפי ההוראות המעגל צריך לנוע מצד אחד של הבמה לצד השני בדומה למה שרואים כאן:

 

 

 

 די מרשים בשביל פעם ראשונה, לא? אם התנועה לא מתבצעת כמו שצריך, בדוק אם מילאת את ההוראות כמו שצריך. ברגע שתופסים את העיקרון, ליצור אנימציה עם פלאש זה די פשוט, אך צריך לבצע כל שלב בצורה מדויקת כדי שהאנימציה תפעל. לפני שנעבור לשלב הבא, שמור את התקדמותך.


 

 07-12-03 / 23:09  עודכן ,  24-09-03 / 14:18  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 פלאש - הקודםהבא - ייצוא שוקוויב (Shockwave) 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 2