» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שבת 27 בפברואר 2021
BlackBoard
דף ראשי  מוצרי למידה מרחוק  סקירת מערכות הלמידה מרחוק  BlackBoard גרסה להדפסה

BlackBoard

 

 

 

ה - Blackboard, הנו מוצר הדגל של חברת BlackBoard, אשר הפך בפחות מארבע שנים לאחת מפלטפורמות ה-e-Learning האסינכרוניות הנפוצות בעולם בעיקר במוסדות חינוך: בתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות.

ה- Blackboard הוא, למעשה, שילוב של כלים המאפשרים יצירת סביבת למידה ושילוב תכנים מסוגים שונים, ניהול קורסים, הקמה וניהול קהיליות למידה, גישה למקורות ידע ומידע. יחד יוצרים כלים אלו פורטל למידה מקוון מתקדם המאפשר למוסדות החינוך השונים ולספקי התוכן התומכים בהם להעלות לאוויר את כל הידע, המידע והמנהלה הקיימים במסגרת הלימודית.

ארכיטקטורת המערכת נותנת הן בידי הלומד והן בידי המלמד כלים נוחים וידידותיים ליצירה, שיתוף והערכת ידע מהירים ממקורות שונים, כל זאת תוך ניהול שוטף של הלמידה והתאמה מרבית של סביבת הלימוד.

 

 

תכונה נוספת של Blackboard היא יכולתה לשלב ולנצל באופן מיטבי את מקורות

המידע הקיימים ברשת האינטרנט לטובת הקמפוס הלימודי ולשתף ידע וביצועים על-ידי מערכת לניהול קהיליות לימודיות מתקדמת ביותר. מערכת  Blackboard ניתנת לרכישה בשלוש רמות המאפשרות לארגון התאמה והטמעה נוחה של הכלים בהתאם לפרמטרים המאפיינים את סביבת הלימוד שלהם:

 

רמה 1: היא הרמה הבסיסית ביותר והיא כוללת כלים ותכונות המאפשרים ניהול ידע אישי, ניהול תוכן, שיתוף ידע, כלים לתקשורות מקוונת, כלי הערכה, ניהול קמפוס של קורסים וכלי ניהול מערכת.

 

רמות 2 ו- 3: מוסיפות שלל תכונות וכלים, כגון: יכולת התאמה (Customization) של מנשקי הפורטל, ניהול מסד נתונים רחב, ניהול קהיליות לימוד, מערכת לניהול דואר אלקטרוני, ניהול אירועי למידה בזמן-אמת ועוד. הפורטל עושה שימוש Blackboard כפלטפורמה לניהול למידה בין מורים ללומדים בכל רחבי העולם.

 

מורים ומרצים בכל העולם הרוצים להציע את שירותיהם ללמידה, יכולים לעשות שימוש במחוללי הקורס של מערכת Blackboard על מנת ליצור את הקורס ולהעלותו לפורטל הלמידה של החברה תמורת תשלום חד פעמי, בד"כ במחיר סביר, לקורס.

מורה שיצר קורס יכול למכור את הקורס לנרשמים השונים (יש לזכור שמעורבותו של המרצה היא לכל אורך הקורס) תמורת תשלום הנגבה על-ידי מערכת Blackboard ומועבר למורים.

 מצד שני לומדים המעוניינים לרכוש ידע, יכולים לבחור מהמבחר הרב של הקורסים השונים (אם בתשלום ואם בחינם) המוצעים בפורטל וללמוד בהתאם להנחיות ולכללים של הקורס שנקבעו על-ידי המרצה.

 

מערכת Blackboard מספקת במקרה זה את כל הכלים הדרושים למרצה לצורך יצירה וניהול הקורס, ומספקת את הכלים ללומד לצורך רכישה וניהול הלמידה.

 

 קישור למצגת בה קיימים הסברים לרעיון העומד מאחורי מערכת הלמידה מרחוק שמציעה Blackboard ודוגמאות בצורת מסכים מהמערכת עצמה.

 

 קישור למסך כנסים שערכה חברת  Blackboard ברחבי העולם עבור משתמשיה. ניתן למצוא שם קישורים למצגות, מסמכים שונים ומיקרים לדוגמה בהם ארגונים ומוסדות משתמשים במערכת Blackboard.

 22-01-04 / 11:48  עודכן ,  21-11-03 / 03:01  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 (ECP (InterWise - הקודםהבא - WebCT 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 2