» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום חמישי 18 באפריל 2024
מדדים להערכת מבני קבצים
דף ראשי  מדדים להערכת מבני קבצים גרסה להדפסה

מדדים להערכת מבני קבצים

 

שבעה מדדים להערכת מבני קבצים

 

ישנם שבעה מדדים עיקריים להערכת מבני קבצים:

 

1. R שטח אחסון רשומה - (storage required per record) המקום הכולל (ברוטו)בבתים הדרוש לאחסון של רשומה ביחס למבנה הקובץ. ניתן לחשב את מדדR  ע"י חילוק סה"כ שטח הקובץ בבתים במספר הרשומות בקובץ, וכך נקבל את שטח הרשומה הכולל בבתים (כמה שטח ברוטו מבוזבז עבור רשומה בקובץ). עדיף לאחסן רשומה בשטח הקרוב לגודל נטו שלה (ממד R שואף לפרמטר R).

מדד R (ברוטו) R+W <  (גודל רשומה + בזבוז)  < פרמטר R (נטו)

 

2. TF  זמן הבאת רשומה - (Fetch record) הזמן שלוקח להביא רשומה כלשהי מהקובץ, ביחס למבנה הקובץ. יש צורך באיתור מיקום הרשומה מבחינת גוש הנתונים שלה, ושליפתה מהגוש שנקרא. יותר יקר להביא רשומה כלשהי מאשר לקרוא את גוש הנתונים המכיל אותה. זמן הבאת הרשומה (TF) גדול או שווה לזמן החיפוש (s) + זמן השהייה סיבובית (r) + זמן העברת הבלוק (btt).   

   s + r + btt     TF

 

3. TN  זמן הבאת הרשומה הלוגית הבאה - (fetch Next record) הזמן שלוקח לקרוא את הרשומה הלוגית הבאה אחרי הרשומה האחרונה או הנוכחית שנקראה, לפי הסדר הלוגי של הקובץ. הסדר הלוגי של הרשומות בקובץ תלוי בארגון הקובץ והרשומות בו. רשומה זו אינה בהכרח הרשומה הפיסית הבאה. מדד זה בא לבדוק את היחס בין הסדר הלוגי של הרשומות לבין הסדר הפיסי שלהן. אם יש קשר חזק בין הסדר הלוגי לפיסי, אז עלות הבאת הרשומה הלוגית הבאה תהיה נמוכה. זמן הבאת הרשומה הלוגית הבאה קטן מזמן הבאת רשומה כלשהי מהקובץ ובמקרה הגרוע שווה לו.   TF      TN

 

 26-11-03 / 22:06  עודכן ,  31-10-03 / 12:12  נוצר ע"י רועי לוי  בתאריך 
 שאלות ותשובות - הקודםהבא - מדדים 2 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 3