» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שישי 28 בפברואר 2020
מבנה כתובות
דף ראשי  הכרת הרשת  כתובות אינטרנט  מבנה כתובות גרסה להדפסה

מבנה כתובות              

 

הכתובת במכתב נורמלי בדרך מאופיינת במספר רמות של אינפורמציה על המיקום המדויק של הכתובת. בדרך דומה כתובת של חפיסות מידע באינטרנט בעלת ארבעה תחומים שמכילים מספרים ומפורדים על ידי נקודות.

 

למשל, 192.118.82.140 היא כתובת I.P . בכל אופן, אנשים בדרך כלל זוכרים שמות יותר טוב ממספרים, לכן נוח יותר להשתמש בשם מאשר בכתובת I.P מספרית. במקרה הזה, השם המתאים יהיה www.walla.co.il  .

 

התרגום בין המספרים שבהם יהיה שימוש ברשת, והשמות יעשו בדרך כלל על ידי מחשב שנקרא NAMESERVER ("שרת שמות"). המטרה של NAMESERVER ("שרת שמות") היא למצוא כתובות. הפעולה שהוא עושה יכולה להיות מושווה לעזרה של מדריך במערכת הטלפון.

 

אם אני מתייחס ל www.walla.co.il ככתובתI.P  ברשת, הדבר הראשון שייעשה הוא "ספריית העזרה", זהו תפקיד ה NAMESERVER, למצוא את המספר המייצג את השם הזה (למעשה, רוב המחשבים בעלי רשימה קטנה של מיפוי שמות וכתובות והם מחפשים תחילה אצלם ולאחר מכן אם לא נמצאה הכתובת תתבצע פניה ל NAMESERVER חיצוניים). הרשת משתמשת אך ורק במספר המייצג את הכתובת, אך על ידי שיטה זו בני האנוש והמחשבים מסתדרים מצוין: המחשבים ברשת פשוט צריכים להתמודד עם המספרים, וזה בעצם מה שהם עושים הכי טוב, ובני האנוש המשתמשים במחשבים צריכים רק לזכור שמות סמליים כגון:

 

                                         mycomputer.myplace.mynet.mycountry     

 

שבני אנוש עושים יותר טוב. כמובן, בני האנוש יכולים גם לספק את כתובת   IP ה המספרית ישירות לרשת, ובמקרה זה ה NAMESERVER איננו נדרש. למעשה, לפעמים ה NAMESERVERS, מאחר והם סה"כ מכונות אינם פועלים כשורה אזי חייבים המשתמשים לספק את הכתובת המספרית ברשת.

 

בכל מקרה זה קורה לעיתים רחוקות מאוד בימים אלו של טכנולוגיה מודרנית ורשתות תקשורת מתוחזקות היטב כיוון שבדרך כלל ישנם יותר מ NAMESERVER אחד זמינים ואם אחד לא זמין יהיה ניתן לפנות ל NAMESERVER אחר שיתרגם את הכתובת לכתובת מספרית.

 

 28-12-03 / 10:51  עודכן ,  21-09-03 / 17:01  נוצר ע"י אודי הלר  בתאריך 
 חפיסות מידע - הקודםהבא - מערכת בחירת השמות 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 2