» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שני 20 בינואר 2020
וירוסים
דף ראשי  יישומים חיצוניים  אנטי וירוס ואבטחה  וירוסים גרסה להדפסה

וירוסים                                 

 

וירוסים עלולים לחדור למחשב שלך ואם המחשב שלך הוא חלק מרשת ביתית הוירוס יכול מהר מאוד להתפשט לכל הרשת, ולגרום לנזק בשניהם. לדוגמא, ישנם סוגי וירוסים שפולשים לספר כתובת הדואר האלקטרוני שלך, מעתיקים את הכתובות ברשימת התפוצה שלך ואז שולחים העתקים של עצמם (של הוירוס) לכל הכתובות.

 

ברור שוירוסים הם בעיה ברשת האינטרנט, אבל אם נשים לב למספר אזהרות נוכל למזער את הסיכון. המכון הלאומי לתקנים ומידע על וירוסים בטכנולוגיה בארה"ב ממליץ על שני צעדים אלו:

 

  • במחשבים אישיים, יש להתקין תוכנת אנטי-וירוס המסוגלת לסרוק דיסקים, קבצים מצורפים לדואר אלקטרוני, קבצים שהורדו מהרשת ואמצעים נוספים.

  • השתמש באנטי-וירוס בכניסות לאינטרנט או חומת-אש (File-Wall) על מנת לסרוק קבצים מצורפים לדואר אלקטרוני ומקורות נוספים.

יש תוכנות אנטי וירוס מסחריות רבות. שתיים מהפופולריות יותר הן  Norton. ו McAfee .

 

                  

 

בנוסף למחיר התוכנה, כל רוכש רשאי לעדכן את התוכנה שקנה על ידי עדכונים באתר החברה ברשת. אחרי שקנית והתקנת את התוכנה וירוסים חדשים עלולים לצוץ ולכן יש צורך לעדכן את הגרסא במחשב שלך עם הגדרות ההגנה החדשות שיגנו מפני סוג הוירוסים החדש.

 

החלק השני של הגנה טובה נגד וירוסים הוא השגחה במחשב שלך. לדוגמא, בקבלת דואר אלקטרוני יש לעיתים קבצים מצורפים, חשוב מאוד להיזהר בטרם פותחים אותם כאשר קיבלת אותם ממישהו מוזר, חשוד או לא מוכר, ואם קיים חשד כלשהו יש לבדוק אותם בעזרת אנטי-וירוס או לא לפתוח אותם כלל ומייד למחוק אותם.

 

כמה נוראים הם וירוסים?

 

באופן ודאי וירוסים מזיקים מספיק בכדי לבצע את מה שתיארנו לעיל, אבל בדרך כלל הם לא מופצים או מחרידים כמו שלעיתים קרובות אנו נוטים להאמין. יש הרבה תעלולי וירוסים שמתרבים ומועברים על ידי שרשרת מכתבי דואר אלקטרוני ולפעמים אפילו על ידי תקשורת בינלאומית. עליך להיות ערני, אבל אין צורך להיכנס לפאניקה. 

 

 

מידע נוסף אודות אנטי-וירוס תוכל למצוא באתר של מיקרוסופט.

 

                                                

 14-01-04 / 12:22  עודכן ,  08-09-03 / 11:30  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 אנטי וירוס ואבטחה - הקודםהבא - אבטחה 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 5