» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום חמישי 1 באוקטובר 2020
מצלמת רשת
דף ראשי  יישומים חיצוניים  מצלמת רשת גרסה להדפסה

                                                 

מצלמת רשת     

מצלמות רשת הן מצלמות וידיאו דיגיטליות קטנות שניתן לחבר למחשבים. מצלמות אלה יכולות לצלם תמונות דיגיטליות בקצב מהיר מאוד, ואז ניתן להציג אותן ברשת כ"ועידת חוזי" (מוכר בשם: teleoconference) או כחלק מדף רשת בעל "תוכן חי". בשנים האחרונות מחירם של המצלמות צנח באופן דרמטי (ניתן למצוא מצלמות בפחות מ 200 שקלים) ואיכותן השתפרה, השימוש בהן נעשה פשוט יותר, ותוכנות השימוש השתפרו. גודל התמונות הוא בדרך כלל 640 * 480 פיקסלים. תוכנה לשימוש במצלמה, עריכת תמונות, וועידת חוזי לעיתים קרובות תגיע עם המצלמה.

 

כאשר אתה בודק מצלמת רשת אתה צריך תמיד לשקול את גודל התמונה, איכותה, ומהירותה. ובאופן יותר מעמיק יש לשקול את הבאים:

 

  • רוחב פס: אם אתה שולח את התמונות שלך דרך קו טלפון רגיל, או הצופים בתמונות שלך מחוברים על ידי מודם דרך קו טלפון רגיל, אין לך רוחב פס גדול על מנת לעבוד. תמונה גדולה בעלת רזולוציה גבוהה תוצג באופן איטי מאוד דרך קו רגיל. ההעברה תעצור פעמים רבות ותהיה מאוד קופצנית. (זכור, אנשים רגילים לאיכות של טלוויזיה ויש להם בדרך כלל ציפיות גבוהות מצפייה בוידאו!). בעקבות זאת, רזולוציה נמוכה יותר עלולה לעיתים להיות עדיפה מרזולוציה גבוהה. ואין כל טעם בהגדלת הרזולוציה אשר אתה לא מסוגל לנצל אותה.

  • תקשורת: מרבית מצלמות הרשת מתחברות למחשב האישי שלך דרך חיבור USB, לכן כדאי שתבדוק שיש לך חיבור USB פנוי. (אם כל כניסות ה USB שלך תפוסות, תוכל להגדיל את מספרם על ידי רכישת רכזת USB).

  • תוכנה: סוגים שונים של תוכנות נארזות יחד עם מצלמות שונות. חלק מהחבילות כוללות תוכנה לעריכת תמונות המאפשרת לכוון רמת תאורה, בהירות, גוון, צבע וכדו'. תוכנת teleconference יכולה גם היא להיכלל עם המצלמה. האם המצלמה שאתה שוקל לקנות מגיעה יחד עם התוכנה שאתה צריך, או שמה תצטרך לרכוש תוכנה נוספת?

יתכן ויהיו קריטריונים נוספים שתיקח בחשבון. לדוגמא, אם תוכל לנתק את המצלמה מהמחשב ולצלם בה תמונה בודדת, ז"א להשתמש בה במקום מצלמה דיגיטלית זולה. (זכור, מכל מקום, רוב המצלמות הדיגיטליות מתחילות ב 1 מגהפיקסל, ואילו מצלמת רשת מצלמת בערך ב 0.3 מגהפיקסל ולכן האיכות של מצלמת הרשת תהיה פחותה באופן ניכר).

 

אזהרה לגבי מצלמת הרשת                   

 

על אף שלמצלמות רשת יכולות לספק teleconferencing , הן עדיין לא מסוגלות לספק שירות לפגישות ועידה או לימוד של כיתה דרך המחשב. הודות לפס הרחב מצלמת הרשת הכי יעילה למטרת תקשורת בין שני אנשים.

 

 

 17-02-04 / 17:04  עודכן ,  08-09-03 / 11:10  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 סורקים - הקודםהבא - טלנט (TELNET) 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 2