» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום ראשון 5 ביולי 2020
פורמטים שונים
דף ראשי  מולטימדיה  קבצי סרטים  פורמטים שונים גרסה להדפסה

פורמטים של קבצי סרטים                

 

QuickTime ו MPEG הם הפורמטים השכיחים ביותר כיום. בישראל התוכנה הפופולרית ביותר היא ללא ספק ה"מדיה פלייר" של מיקרוסופט, הנכללת כחלק ממערכת ההפעלה חלונות. למעשה QuickTime פופולארי בעיקר בקרב משתמשי המקינטוש, נגנים לפורמט QuickTime שמתאימים למקינטוש וחלונות ניתן להוריד כאן:

 

                                                         

  

למעשה, QuickTime הוא לא באמת פורמט של קבצי סרטים, אבל הוא פיתוח תוכנת חבילה המאפשרת תזמון של וידאו, טקסט, סאונד, ומוסיקה. אך השם QuickTime הפך להיות למעשה שהשם של קבצי הוידאו שנוצרים על ידי תוכנה זו. קבצים אלו מסתיימים בד"כ ב QT . או ב  .MOV (שים לב: אמנם נגן ה QuickTime ניתן להורדה בחינם אך תוכנת הפיתוח שלו היא תוכנה מסחרית).

 

סרטים רבים שנוצרו תחילה במערכת חלונות נוצרים בפורמט AVI (ובעלי סיומת .AVI). משתמשי  חלונות יכולים לצפות בסרטים אלה ע"י שימוש בנגן שנכלל במערכת ההפעלה- המדיה פלייר.

 

המדיה פלייר, שכמו שנאמר הוא הפופולרי ביותר בישראל, הינו נגן מדיה המתאים לסוגי המדיה השונים, וביניהם קבצי הסרטים. אם תרצה ללמוד עוד על תוכנה זו תוכל לבקר בקישור הבא:

 

                                                    

 

כפי שהיה בנושא הסאונד, הדפדפנים עצמם לא מסוגלים לנגן קבצי סרטים שהם מקבלים מהשרת. במקום, הם יכולים מתוכנתים לשמור סרט בקובץ ולהעביר את הסרט לתוכנה שיכולה לנגן את הסרט, או להשתמש בהתקן שידע לנגן את הפורמט המיוחד.

 

לפניך סרט המדגים פתיחה וניגון של סרט ע"י נגן המדיה של מיקרוסופט (media player).

 

 14-01-04 / 11:10  עודכן ,  31-07-03 / 12:48  נוצר ע"י נועם עמית  בתאריך 
 קבצי סרטים - הקודםהבא - יצירת סרטים 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 8