» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שישי 28 בפברואר 2020
הדוור הבא - סיכום קצר על שרתי דואר
דף ראשי  תקשורת   דואר אלקטרוני  הדוור הבא - סיכום קצר על שרתי דואר גרסה להדפסה

הדוור הבא                                   

 

 

מי נותן את התיבה הגדולה ביותר, היכן אפשר להוסיף הודעה קולית, ואיפה יציפו אתכם בפרסומות?

 

הדואר האלקטרוני נחשב בעיני רבים למוצר שבשבילו המציאו את האינטרנט. אבל מלבד הדואר הרגיל בתוכנת "אאוטלוק אקספרס", שאותו אנחנו מקבלים בדרך כלל מספק האינטרנט, מאות חברות ברחבי העולם מציעות חינם דואר אלקטרוני מבוסס רשת (Web Mail). בחשבונות "דואר רשת" אפשר לבדוק את הדואר האלקטרוני שלנו מכל מקום ברחבי העולם באמצעות דפדפן פשוט.
אבל למי שמחפש אתרים בשפה העברית, עם תיבה שתומכת היטב בשפת אמו, כדאי להישאר בארץ. בדקנו את אתרי "דואר הרשת" המובילים בישראל, כדי לסייע לכם לבחור את התיבה שמתאימה לכם ביותר. בחנו את תהליך הרישום וממשק המשתמש, בדקנו את גודל התיבה שמקבלים, ומדדנו כמה זמן לוקח להודעות להתקבל או להגיע ליעדן.

 

ולהלן סיכום התוצאות וההמלצות....


 

ספידי: מהיר ושימושי                         

 mail.speedy.co.il

 

 

תהליך הרישום: נוח, קל ומהיר - אפשר לסיים הרשמה בפחות מדקה. עם זאת, תיבת הדואר אינה מופעלת מיד, אלא רק לאחר זמן מה. זהו מינוס למי שחשובה לו תגובה מיידית.

גודל התיבה: 12 מגה. נפח כזה הוא גדול יותר מהתיבה הבסיסית שרוב ספקי האינטרנט מספקים למנויים.

ממשק משתמש: אחד הטובים בארץ. בהיר, נוח להתמצאות ושימושי מאוד לגולשים.

 

יעילות המערכת: ניתן לשלוח הודעה יוצאת במהירות. זמן ההגעה הממוצע ליעד הוא קטן מדקה, וזמן הקבלה זהה.

יתרונות בולטים: גודל תיבה וממשק.

 

אינטרמייל: הכי גדול        

 

www.intermail.co.il

 

תהליך הרישום: ברור, קל ומהיר - לקח קצת יותר מדקה להשלים את כל התהליך.

 

גודל התיבה: האתר הכי גדול שמציע תיבה חינם - לא פחות מ-25 מגה! תיבה כל כך אדירה מתאימה לקבלת קבצים גדולים של וידיאו או מוזיקה וגם לשימושים עסקיים.

 

ממשק המשתמש: מעצבי האתר בחרו בפונטים קטנים ובסמלים לביצוע פעולות מסוימות, ולעתים הממשק לא כל-כך אינטואיטיבי. עם זאת, ממשק כתיבת ההודעה הוא משוכלל, ומאפשר ליצור הודעות עם גופנים שונים, צבעים ועוד.

 

יעילות המערכת: להודעות ששלחנו מאינטרמייל לקח זמן ממושך יחסית להגיע ליעדן - כמעט דקה וחצי, לעומת חצי דקה ומטה באתרים אחרים. מצד שני, המערכת מציעה כמה תכונות מתקדמות ומבטיחה עוד הרבה תכונות מסקרנות בעתיד הקרוב, כמו עבודה ישירות מול תוכנות דואר סטנדרטיות ויכולת קבלת פקסים ישירות לדוא”ל. אם אינטרמייל אכן תעמוד בהבטחתה, היא תהפוך ללא ספק לשירות המשוכלל ביותר בארץ, אפילו בהשוואה לשירותים בתשלום.
 

יתרונות בולטים: גודל תיבה עצום!!!

 

 


וואלה: יעיל ונוח                 

 

          

 mail.walla.co.il

 

תהליך הרישום: גם כאן הרישום ידידותי, נוח למדי ומהיר - לקח פחות מדקה.

 

גודל התיבה: 6 מגה. נדיב יחסית לשירותי דואר החינם בעולם.

 

ממשק משתמש: ידידותי. הגרפיקה נעימה והתפריטים יעילים, פשוטים וברורים.

 

יעילות המערכת: צירוף הקבצים (Attachment) מהיר וקל. הודעת טקסט התקבלה ביעדה תוך חצי דקה בממוצע. הודעות מתקבלות בתיבה במהירות בשעות הבוקר (מספר שניות), אך בשעות הערב לאחר דקה בממוצע. האתר מציע גם אופציה לסינון דואר זבל.


חסרונות: הפרסומת להגדלת התא ל-120 מגה (בתשלום) מטרידה מדי פעם. אם שוכחים להתנתק מהשירות, כל כניסה לאתר וואלה תודיע על מצב הדואר ושם החשבון. זו בעיה למי שמשתמש באתר באמצעות מחשב ציבורי.

יתרונות בולטים: מהירות שיגור דואר.

 

 


קולמייל: הכי חדש                

 

 www.coolmail.co.il

 

רישום : מהיר וקל - כמה פרטים והאתר שלכם.

 

גודל התיבה: 10 מגה.

 

ממשק משתמש: נוח וברור מאוד. העיצוב יפהפה. ניתן להוסיף להודעה צבעי רקע ופרצופים עם אנימציה. קולמייל מאפשר גם להוסיף הודעה קולית לדוא”ל שלכם. האתר מציע גם אופציה לסינון דואר זבל.

 

יעילות המערכת: הודעות שנשלחו הגיעו לאחר דקה וחצי בממוצע. הודעות התקבלו בתיבה בתוך דקה לכל היותר. זמן העלאת הקבצים לשרת היה איטי יחסית לאתרים אחרים.
קולמייל הוא שירות חדש שמציע פורטל נענע מבית נטוויז'ן.

יתרונות בולטים: גודל התיבה ועיצוב הממשק.


הוטמייל: המון פרסומות      

           

 www.hotmail.co.il

 

אחד מאתרי הדואר הנפוצים בישראל, שנתמך על-ידי מיקרוסופט ו-MSN. עדיין סובל מתדמית של חוסר אמינות, לאחר שנסגר לפני כמה חודשים ללא הודעה מוקדמת, והשאיר את המשתמשים ללא אפשרות גישה לדואר שלהם למשך כמה ימים.

 

תהליך הרישום: אחד המייגעים שבדקנו. הסיסמה הנבחרת צריכה להיות בין 8 ל-10 תווים ולא יכולה להכיל טקסט מהפרטים האישיים של הנרשם, או שלושה תווים זהים ברציפות. בהוטמייל גם מתעקשים לדעת מה תחומי העניין שלכם, ומחייבים אתכם לגלות מתי נולדתם, היכן אתם גרים (עם מיקוד!) ובמה אתם עוסקים. לא חוצפה?

 

גודל תיבת הדואר: הקטנה ביותר- 3 מגה בלבד.

 

ממשק משתמש: מאוד דומה לתוכנת הדואר הנפוצה אאוטלוק, שאותה מכירים משתמשים רבים, ובמובן זה הוא נוח מאוד. עם זאת האתר מפוצץ בפרסומות שמציקות בלי הרף והחשבון עלול להיסגר אם לא מבקרים בו בתוך 30 יום.


יעילות המערכת: האתר מהיר - הודעות ששלחנו הגיעו ליעדן בתוך 20 שניות בממוצע, והודעות נכנסות מתקבלות בתוך 30 שניות בממוצע. עם זאת, תהליך צירוף הקבצים איטי ומייגע. האתר מציע גם סינון דואר זבל  ואפשרות לקבל הודעת
SMS לטלפון הסלולרי כשמתקבלת בתיבה הודעת דואר אלקטרוני חדשה (השירות בתשלום).

 

יתרונות בולטים: ממשק נוח ומהירות גבוהה מאוד.

 24-02-04 / 16:29  עודכן ,  23-02-04 / 20:02  נוצר ע"י עזרא גנוט בתאריך 
  קישורי MAILTO - הקודםהבא - ממשיכים הלאה 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 2