» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שבת 17 באפריל 2021
שפות סקריפט נוספות
דף ראשי  בניית אתרים  שפות סקריפט נוספות גרסה להדפסה

שפות סקריפט נוספות

 

לפני שנמשיך הלאה נביא כאן כמה מילים על שפות תכנות לאינטרנט שבשנים האחרונות תופסות מקום מרכזי בתחום.

 

החומר המובא כאן נלקח מאתרים מקיפים בעברית שנוצרו במסגרת סדנאות אית"ן,

אם ברצונך ללמוד  עוד, פנה לקישורים שהבאנו בהמשך.

 

שפת PHP

 

מהי שפת PHP?

בגדול, PHP היא שפה לתכנות באינטרנט. לשפת ה-PHP יש מנוע פענוח המותקן על שרת האינטרנט, ותפקידו להריץ סקריפטים ב-PHP, תוך שימוש במשאבים של מחשב השרת (למשל: מערכת הקבצים ומסדי נתונים). בעזרת PHP ניתן ליצור דפי WEB דינמיים בשילוב בסיסי נתונים, ולטפל בטפסים ובמידע שנשלחים מהמשתמשים (clients). התפקיד של PHP הוא לנתח מידע וליצור פלט בהתאם.


מה PHP לא עושה?

  •  שפת ה-PHP לא מחליפה את תגי ה-HTML!!! תגי ה-HTML נועדו לעיצוב דפי WEB, ואילו שפת ה-PHP נועדה לנתח מידע על השרת ולהוציא פלט מתאים. לעומת זאת, באמצעות PHP ניתן להוציא פלטים שונים של קוד HTML בהתאם למצבים שונים שנבדקים בסקריפט. 
  •  שפת ה-PHP לא מחליפה סקריפטים של JavaScript או של VBScript!!! סקריפטים של JavaScript או VBScript נועדו לרוץ בזמן אמת על מחשב הלקוח, ואילו סקריפטים ב-PHP רצים רק על מחשב השרת, וקוד ה-PHP לא מגיע כלל למשתמש (אלא רק הפלט). 
  •  שפת ה-PHP לא מחליפה טכנולוגיות אינטרנט אחרות!!! למשל, Flash ו-XML. שפת ה-PHP פעמים יכולה ליצור פלט לפי טכנולוגיה מסויימת (למשל XML), אך היא לא מחליפה אותה, אלא רק משתמשת בפרוטוקול שלה.

מה PHP כן עושה?

  •  שפת ה-PHP מחליפה את CGI!!! CGI הוא קובץ בינארי שנמצא על השרת, ותפקידו דומה ל-PHP - לנתח מידע תוך שימוש במשאבים של מחשב השרת ולהוציא פלט מתאים. בדר"כ קבצי ה-CGI נכתבים ב-Perl או ב-C, שהן שפות תכנות גדולות שלא נועדו מלכתחילה לתכנות באינטרנט, ולכן קצת מסובך לתכנת באמצעותם באינטרנט. PHP היא שפה שמושתת על עקרונותיהם של Perl ו-C, ונועדה מלכתחילה לתכנות באינטרנט, ולכן התכנות באינטרנט באמצעות PHP הוא נוח יותר ועם מגוון רב יותר של אפשרויות.
  •  שפת ה-PHP מחליפה את השפות המקבילות לה: ASP ו-JSP!!! השפות ASP ו-JSP הן שפות לתכנות באינטרנט שקמו לאחר PHP ומחקות אותה. שפת ה-PHP היא טובה יותר ומציעה אפשרויות רבות מהן.

אם ברצונך ללמוד יותר על שפת PHP גש לאתר הלימוד של סדנאות אית"ן:

 

 

 

שפת ASP

 

ASP היא טכנולוגיה אותה יצרה חברת Microsoft לשימוש בהקמת אתרי אינטרנט ואינטרה-נט.
ראשי התיבות ASP  - Active Server Pages, משמעותן "דפי שרת אקטיביים". ASP היא הכלי המתקדם ביותר כיום לפיתוח אפליקציות דינמיות ואקטיביות באינטרנט.
באמצעות ASP ניתן לייצר כל אפליקציה שנמצא כיום ברשת. בין אם נרצה להקים אתר חדשותי, אתר למסחר אלקטרוני, אתרי וועידות או פרסום מידע באינטרה-נט פנימי לחברה, ASP מספקת את הכלים הנחוצים למפתח.

 

אם ברצונך ללמוד יותר על שפת ASP גש לאתר הלימוד של סדנאות אית"ן:

 

 20-01-04 / 12:26  עודכן ,  13-11-03 / 12:45  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 CGI וטפסים - הקודםהבא - פלאש 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 3