» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום רביעי 27 בינואר 2021
תפריטים וכפתורי שליטה
דף ראשי  הכרת הרשת  הכרת דפדפן רשת  תפריטים וכפתורי שליטה גרסה להדפסה

תפריטים וכפתורי שליטה
 

לדפדפנים יש תפריטים וכפתורי שליטה שניתנים לגישה על ידי שימוש בכפתורי העכבר. התמונה הבאה מראה תפריט טיפוסי וסידרה של כפתורי שליטה : 

 


 תפריטים אלו נקראים "תפריטי גלילה למטה", כי כאשר אתה מחזיק את הכפתור של העכבר למטה על פריט בתפריט העיקרי אזי נפתח תת תפריט שנגלל כלפי מטה בעל מגוון של אופציות.

 

 תפריטי גלילה  לפונקציות הדפדפן

 

                                         

 

לדוגמא, התמונה למעלה מהאקספלורר 6.0 לחלונות מראה את תת התפריט של התפריט "ערוך". ניתן לבחור אופציה מתת התפריט על ידי החזקת כפתור העכבר למטה והעברת המחוון לפריט הרצוי, ואז שחרור כפתור העכבר.
פעולות שאפשריות בתת התפריט בנקודת הזמן הספציפית הן בהדגשה כהה. פעולות שלא יכולות להיות מופעלות בנקודת הזמן הזו הן בהדפסה בהירה יותר או מעט אפורה. בדוגמה הסמוכה, "העתק", "בחר הכל", ו"מצא" הן פעולות אפשריות, כאשר "גזור" ו"הדבק" לא אפשריות כעת למסמך המוצג.
 
קיצורי הדרך של המקלדת

 

                                  

 

שים לב שלפונקציות של הדפדפן הזאת יכול להיות קיצור דרך מוגדר במקלדת. זה שימושי לזכור כמה מקיצורי הדרך של המקלדת, מכיוון שהם יכולים בדרך כלל להיות מיושמים מהר יותר משימוש בעכבר על מנת לבחור מהתפריט. אף על פי כן, קיצור הדרך המדויק של המקלדת לפקודה הוא לעיתים קרובות דפדפן ופלטפורמה ספציפית.


לדוגמא, בתמונה הסמוכה של האקספלורר 6.0 של חלונות,
קיצור הדרך של המקלדת לפקודה "רענן"  הוא הכפתור "F5", שמשמעו לחיצה על הכפתור F5 במקלדת תהיה בעלת אותה השפעה כמו שתבחר "רענן" מהתפריט עם העכבר. בדוק את התפריטים לדפדפן שלך לראות מה קיצורי הדרך של המקלדת, וזכור את היותר שימושיים אם אתה רצה לעשות הגלישה שלך יעילה יותר.  
 

 

 24-11-03 / 13:09  עודכן ,  12-11-03 / 16:56  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 יסודות הדפדפן - הקודםהבא - תיאור התפריט 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 6