» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שישי 22 בנובמבר 2019
ליקוטי משאבים
דף ראשי  הכרת הרשת  חיפוש דברים  ליקוטי משאבים גרסה להדפסה

ליקוטי משאבים                                          

 

ליקוטי משאבים הם רשימות של קישורים לדפים עם מידע בנושאים ספציפיים. רשימות אלה יכולות להיות בנויות על ידי תוכנית אבל לעיתים קרובות הם נוצרות על ידי אנשים שמעונינים במיוחד בנושאים מסוימים ושכבר חיפשו על הרשת אתרים עם מידע בנושאים האלה.

 

על מנת לבנות רשימה משלך, (או להבין איך היא נעשית), היכנס תחילה לדף בו יש מידע  אודות הנושא שאתה מעוניין בו וחפש קישורים נוספים מדף זה למקומות נוספים בהם יש מידע בנושא זה. שמור את המסלול של כתובת האינטרנט החדשה על ידי הוספה לתפריט "מועדפים" על ידי האופציה "הוספה" או גזור והדבק את הכתובת לתוך קובץ חדש ב"כתבן" שיהפוך להיות המקור של דף רשת חדש עם רשימה.

 

אם אתה עדיין מחפש אתרים נוספים בנושא מסוים ואתה משתמש באינטרנט אקספלור X.5  אתה יכול לנצל את התכונה של "הצג קישורים שייכים" שבתפריט ה"כלים".

 

הערות

כאשר אתה מבקר באתר חדש, שים לב  למקור המידע שנמצא בו. האם זה מוסד מכובד או מוציא לאור בעל מומחיות בתחום זה? או האם יש לארגון העומד מאחורי המידע "סדר יום" כלשהו?

זכור תמיד שהמידע ברשת הוא השתקפות של הארגון או האיש שיצר אותו. מעבר לכך יש לבחון את המידע על האתר- האם לפי ידיעתך זהו מידע רלוונטי ומדויק? אם אתה מוצא כמה טעויות, אי דיוקים או חוסר עקביות עליך לשקול מחדש לפני שתוסיף את האתר לרשימת המועדפים שלך.

 

אם אתה מסתכל ברשימת מועדפים של מישהו אחר אתה יכול לראות קישורים מתים או קישורים למידע ישן ולא רלוונטי. פיתוח רשימת קישורים היא צעד אחד וחשוב, אבל עידכון ואחזקה של רשימה גם היא משימה קשה.

 

 

 לפניך סרטון שיעזור לך באיתור מידע באינטרנט:

 

 

 לפרטים נוספים בנושאים אלו ואחרים אנו ממליצים על ביקור באתר מידענות.

 

 17-02-04 / 17:23  עודכן ,  30-10-03 / 15:23  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 חיפוש דברים - הקודםהבא - מנועי חיפוש 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 5