» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שבת 4 ביולי 2020
קוראי חדשות (NEWSREADERS)
דף ראשי  תקשורת  קבוצות חדשות (NEWSGROUPS)   קוראי חדשות (NEWSREADERS) גרסה להדפסה


 קוראי חדשות  (NEWSREADERS)  

 

זהו ממשק של המחשב המאפשר למשתמש לקרוא ולהעביר פריטים של קבוצת החדשות, ולנהל את הפריטים האלה בכמה דרכים שיטתיות. יש כמה תוכנות NEWSREADER זמינות, אבל בימים אלה דפדפני הרשת בדרך כלל באים עם תוכנת  NEWSREADERS משלהם (NEWSREADER הוא או חלק של הדפדפן עצמו או חלק של מוצר משותף שנכלל בגרסה של הדפדפן). כמה גרסאות מוקדמות של MICROSOFT INTERNET EXPLORER  כללו  NEWSREADER כחלק של הדפדפן. הגרסה המלאה של IE 5 כוללת את  התוכנה OUTLOOK EXPRESS.  משתמשים ב OUTLOOK EXPRESS לשם שליחת דואר אלקטרוני ולגישה לקבוצות חדשות (למרות שIE 5  יכול להיות מתוכנת להשתמש בתוכנות אלטרנטיביות לדואר אלקטרוני וחדשות). בחלק הזה שאנו נדגים , ה-NEWSREADER כלול בOUTLOOK EXPRESS.

 

אתחול  הNEWSREADER.
 
 בחלון הדפדפן שלך, משיכה למטה של תפריט  ה "TOOLS"  ובחירת " MAIL AND NEWS/READ NEWS "  צריכה לפתוח חלון חדש שנראה כמו בדוגמא מתחת:

 


 

 

אם כבר הקמת קשר לשרת של חדשות, אתה צריך לראות רשימה של קבוצות חדשות שאליהם כבר נרשמת מקודם מוצגות בתחתית השמאלית של החלון (ב" FOLDERS") ובתחילה בלוח הגדול בצד הימני של חלון ה NEWSREADER  (כפי שרואים בדוגמא מעל). הקשה על כפתור " NEWSGROUPS " בלוח הימני הגדול , מעלה חלון של דיאלוג שמציג רשימה של כל קבוצות החדשות הזמינות בשרת : 

 


 

 

כאשר קבוצת חדשות נבחרת, או אחת הקבוצות הרשומות כבר או קבוצה חדשה

מה "ALL" של  "NEWSGROUP SUBSCRIPTIONS" , הרשימה של קבוצות רשומות בלוח הימני הגדול מוחלפת על ידי שני לוחות שמתוארים בחלק הבא.
 

 החלקים של חלון החדשות
 
 ברגע שקבוצת חדשות נבחרת, חלון ה-NEWSREADER  נחלק ל- 4 חלקים בסיסיים : 

1. כפתורי השליטה בחלק עליון.


2. הרשימה של קבוצות חדשות רשומות בלוח ה-FOLDERS בצד שמאל.


3. הרשימה של פריטים שהועברו לקבוצות החדשות הנבחרות בלוח בחלק הימני העליון.


4. הטקסט של פריט החדשות בצד הימני התחתון, אם הוא נבחר מהרשימה של הפריטים שהועברו.


שים לב: הלוח של התיקיות בחלון ה-NEWSREADER של OUTLOOK EXPRESS יכול גם להיות בעל קישורים למגוון תיקיות של דואר אלקטרוני אם אתה סידרת את התוכנה הזאת שתוכל לגשת לדואר אלקטרוני. אם אתה סידרת יותר משרת חדשות אחד, יהיו קישורים לכולם בלוח של התיקיות. (אחד השרתים של החדשות שסודרו מפורט כברירת מחדל. זהו השרת שאתה באופן אוטומטי מתקשר אליו כאשר ה-NEWSREADER נפתח לראשונה).


 בדוגמא הזאת, 5 קבוצות חדשות מוצגות ברשימה של קבוצת החדשות :


 NEWS.ANNOUNCE.NEWUSERS
 NEWS.NEWUSERS.QUESTIONS
 NEWS.ANSWERS
 KNOX.WEATHER
WINDOWS -COMP.INFOSYSTEMS.WWW.BROWSERS.MS  


קבוצת החדשות החמישית נבחרה בלוח של התיקיות על ידי הקשה עם הכפתור של העכבר, בזמן שהסימן על יד השם של קבוצת החדשות הובלט. מהרשימה של מסרים שהועברו לקבוצת החדשות הזאת ישנו מסר בשם:"BROWSERS , ALTERNATIVE BROWSERS , CHAOS" ,שהועבר על ידי המשתמש QUASIMODO ב26בינואר ,2002 ,אחר הצהרים. מסר זה נבחר, והטקסט של המסר הזה הופיע בלוח התחתון.

  חתימה והעברה


בכל מה שנוגע למסרים של קבוצות חדשות דיברנו עד כה.המבנה של  ה-NEWSREADER יכול להיות קצת שונה , אבל הפונקציות כנראה יהיו אותו דבר. בכל מקרה , יש עוד כמה דברים שאנחנו צריכים ללמוד אם אנחנו רוצים להשתמש ביתרון הבולט של קבוצות החדשות :
 • איך אתה יודע איזה קבוצות חדשות זמינות?
 • איך אליך מצטרף לקבוצות חדשות מסוימות?
 • איך אתה מפרסם את המסרים שלך לקבוצות החדשות?
הפרקים הבאים יתמודדו עם הנושאים האלה. כחלק מזה, אנחנו גם נאמר כמה מלים על " אתיקה ברשת" : מה שמקובל ומה שלא מעבירים לקבוצות חדשות .
 

 

 25-11-03 / 16:22  עודכן ,  07-10-03 / 22:29  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 קבוצות חדשות (NEWSGROUPS) - הקודםהבא - הצטרפות לקבוצות חדשות 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 2