» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום רביעי 25 בנובמבר 2020
דוגמת מוטיבציה
דף ראשי  בניית אתרים  גיליונות סגנון  דוגמת מוטיבציה גרסה להדפסה

דוגמת מוטיבציה                            

 

בכדי לעזור לך להבין את הערך המוסף של גיליונות סגנון וכיצד שימוש בהם יקל עליך את העבודה, הבה ונראה כיצד נוכל לשפר את הכותרות בדף הרשת. תגי ברירת המחדל של הדפדפן <h1>,<h2>,<h3>..<h6> מאפשרים לך ליצור בקלות כותרות בגדלים שונים, אבל הם לא מאפשרות לשלוט בהם הרבה יותר. לדוגמא, אם תרצה ליצור את הכותרת הבאה: “כמה דוגמאות של אנימציות” והיית משתמש בידע שיש לך היום היית מקבל את הכותרת הבאה:

כמה דוגמאות של אנימציות

 

על ידי שימוש בקוד:

 

 

<h4>כמה דוגמאות של אנימציות<h4>

 

 

מצד שני, אם תרצה להציג את הכותרת בגודל, צבע או כל מאפיין אחד יכולת ליצור את הכותרת הבאה:

 

 

כמה דוגמאות של אנימציות 

 

אך תצטרך להשתמש בקוד המורכב הבא:

 

<p>
<B>
<FONT FACE="Helvetica,Geneva,Arial" size="+1"
color="#cc0000">
כמה דוגמאות של אנימציות
</FONT>
</B>
<p>

 

 

שים לב שכדי להגיע לתוצאה זו היית צריך לפרט את הפונט, גודל, צבע וסגנון.

 

אולי פירוט כל הפרטים הללו אינה פעולה מסובכת אם אתה יוצר רק כותרת אחת. אבל מה תעשה אם תצטרך כותרות רבות לדפים רבים שלכל אחד מהם מספר כותרות? או לחילופין, במקרה היותר גרוע, מה תעשה אם אחרי שסיימת ליצור את כל הכותרות, אתה נאלץ מסיבה זו או אחרת לשנות את סגנון הכתיבה בכותרות? במקרה כזה אתה באמת בצרות! ולמעשה תצטרך לבצע את כל השינויים בכל מקום. אך למעשה ישנה דרך למנוע את כל הבלאגן הזה.

 

ישנה דרך טובה יותר: אתה יכול להשתמש בגיליונות סגנון ולהגדיר מחדש את משמעות התגים <h1>...<h6> כך שהם ישמשו בגרסאות החדשות כפי שתגדיר אותם גם לעניין צבע, סגנון וכו'. ובכל פעם שתרצה לשנות סגנון כותרות תצטרך רק לשנות פעם אחת את הגדרת התג והוא ישפיע אוטומטית על כל מקום בו השתמשת בתג זה.

 

ניתן מיד לראות ששימוש בגיליונות סגנון יחסכו לך מאמץ וזמן רב. (ומונע אפשרויות לטעויות שעלולות לקרות כאשר צריך ליצור כל כותרת בנפרד בדרך הישנה). דוגמה זאת היא אפילו לא קצה הקרחון לעומת מה שניתן לבצע על ידי גיליונות סגנון.

 

מינוח: גיליונות סגנון ו CSS:

 

לפני שנגיע לדוגמאות שלנו, נאמר כמה מלים על המינוחים בהם נשתמש בדפים הבאים. לפעמים נשתמש ב ג"ס כקיצור של גיליונות סגנון. מלבד זאת, נשתמש ב css על מנת לסמן את השפה בה כותבים גיליונות סגנון. ובהזדמנויות אחרות הצירוף css ישמש בדרך זו או אחרת בהתאם למיקומו.

 16-02-04 / 16:57  עודכן ,  04-10-03 / 18:38  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 גיליונות סגנון - הקודםהבא - הגדרת כותרות מחדש 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 5