» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שבת 4 ביולי 2020
שליחת דואר אלקטרוני
דף ראשי  תקשורת   דואר אלקטרוני  שליחת דואר אלקטרוני גרסה להדפסה

שליחת דואר אלקטרוני               


שליחת דואר אלקטרוני היא קלה ברגע שפעם אחת עברת התקנה בסיסית וקונפיגורציה. אתה יכול, למשל, לסדר הרבה דפדפנים לטפל בדואר האלקטרוני שלך. (כמובן, הפרטים משתנים עם כל דפדפן ומערכת הפעלה ; בדוק את קובץ העזרה בדפדפן שלך אם ברצונך לגשת לדואר האלקטרוני בדרך זו) בדוגמא הזאת, אף על פי כן, אנו מתארים שימוש במערכת של דואר אלקטרוני מ-HOTMAIL.CO.IL, אחד הפורטלים הפופולרים. במקרה הזה, אינך צריך לסדר דבר בקשר לדפדפן שלך ; אתה רק צריך ללכת לאתר האינטרנט (http://www.hotmail.co.il) ,לספק מעט מידע ,ולהיות בעל חשבון דואר אלקטרוני משלך. הרבה אנשים משתמשים בדואר אלקטרוני  כי זה קל לפתוח חשבון של דו"אל ואתה יכול לגשת לדואר שלך מכל מחשב בעל דפדפן וקישור לאינטרנט. 

 

ישנם הרבה אתרים המספקים שירותי דואר אלקטרוני, ואתה יכול לבחור באחד מהם כרצונך:

 

http://www.walla.co.il

 

http://www.nana.co.il

 

לאחר שפתחת חשבון ישנה אפשרות לניהול החשבון ע"י תוכנת outlook express הפופלרית מאוד בקרב משתמשי מערכת ההפעלה של חלונות.

 

אם יש לך חשבון דואר אלקטרוני באתר אחר, הדוגמאות והמסכים הבאים לא יהיו בדיוק אותו דבר כמו שתראו שם, אבל באופן בסיסי הם יצטרכו להיות דומים.
על מנת לשלוח דואר אלקטרוני, כנס לאתר האינטרנט שם נמצא חשבון הדואר האלקטרוני שלך והכנס לחשבון. אתה צריך לראות קישור או כפתור שנותן לך ליצור מסר חדש. באתר של HOTMAIL.CO.IL, למשל, יש קישור בשם חדש בצד הימני של התפריט. הקש על קישור זה ; המסך שלך צריך אז להיראות כך :

 

 

כפי שאתה יכול לראות, בדוגמא זאת יש כמה חלונות לתוכם אתה יכול להכניס מידע. על מנת להדגים מה שנכנס לחלונות אלו, אנחנו הולכים לשלוח דואר אלקטרוני לנשיא מדינת ישראל.


כן, לנשיא יש כתובת דו"אל והיא: 


president@president.gov.il


וגם לראש הממשלה יש כתובת והיא:  

 

pm_heb@pmo.gov.il

 

איך אנחנו יודעים? טוב, בטח בנו בינתיים ; אנחנו נלמד איך לאתר כתובות אימייל  אחר כך.
עכשיו ,על מנת ליצור ולשלוח דואר אלקטרוני, אנו נבצע את ההוראות הבאות על הדף של שליחת המסר : 


 1. הכנס את נושא המסר שלך לתוך חלון ה" נושא " . אתה לא חייב לשים נושא, אבל זה עוזר להחזיק מסלול של מסרים כפולים ל/או מ/אותו בן אדם. זה תרגול טוב לכלול נושא לכל המסרים. 


 2. הכנס את כתובת האימייל של האדם שאתה שולח אליו את המסר לשדה ה" אל " . בדוגמה זאת שאנו הולכים לשלוח מסר לנשיא המדינה, הכנס: 


president@president.gov.il

 

 

 3. היה בטוח כי הכנסת את הכתובת בדיוק כפי שהיא. רשות הדואר הרגילה יכולה עדיין למסור דואר אם אתה עושה שגיאת כתיב בכתובת, אבל רוב המחשבים ידחו שליחת דואר אלקטרוני אם אפילו אות אחת לא נכונה בכתובת. 


 4. הכנס את כתובת האימייל של כל אדם אחר שאתה רצה שיקבל העתקים של המסר. במקרה זה, אנו נשלח העתק לראש הממשלה, ובנוסף ,אנו נשלח העתק לעצמנו כדי שיהיה לנו העתק של המסר ששלחנו. אז הכנס את הכתובת לתוך שדה 

 ה:" עותק" . 


,   pm_heb@pmo.gov.il

 

הכתובת שלך

 

 

 5. הכתובת שלך הינה כתובת האימייל האישית שלך.

 

 6. שים לב כי במקרה זה  השתמשנו בפסיקים על מנת להפריד כתובות כפולות. הכנסת כתובות בשדה ה: "עותק" היא אופציונלית בלבד(אתה לא צריך לשלוח העתק לכל אחד), אבל אתה חייב להכניס כתובת בשדה ה:"אל" (נמען), מכיוון שזה לא הגיוני לשלוח מסר בלי הכתובת אליה הוא מיועד. ההבדל בין המקבלים הראשיים והמקבלים המשניים הוא לשם רגישויות אנושיות בלבד. בכל מקרה, המחשב שולח את הדואר האלקטרוני לכתובת הרשומה. ההבדל היחיד הוא איפה כתובת המקבל תודפס בקטע שבראש דף הדואר כאשר זה יקרא. 


 7. עכשיו הדפס כל מה שאתה רוצה לומר במסר, לתוך האזור של החלון העיקרי, בדרך כלל האזור הכי גדול של כניסת טקסט על הדף.


 8. אתה יכול לבצע שינויים עבור כל אחד מהשדות בחלון הדואר כל עוד לא שלחת את המסר, על ידי שימוש בעכבר לשינוי מיקום הסמן והכנסת טקסט חדש או מחיקת טקסט.


 9. אם ברצונך לצרף קובץ להודעת הדואר (למשל, קובץ עם קצת טקסט, או אפילו את התמונה שלך), אתה יכול לעשות זאת על ידי הקשה על הכפתור  או במקרים אחרים על כפתור "מסמכים מצורפים". בכל מקרה, אנו נניח שאתה מספיק מפורסם כך שהנשיא לא יצטרך לראות את התמונה שלך, לכן לא נצרף קובץ כלשהו למסר זה. הדף של שליחת המסר שלך צריך עכשיו להיראות כך:

 


 10. כאשר אתה מרוצה מהמסר שלך, הקש על הכפתור "שלח" בקצה הימני של סרגל הכלים לשלוח את המסר.


זהו זה! אם לא עשית טעות בהדפסת הכתובות, הרגע שלחת דואר אלקטרוני לנשיא ארה"ב ולסגנו. בנוסף לכך שלחת גם העתק לעצמך, לכן אתה צריך לקבל מסר של דואר אלקטרוני בקרוב מאד מעצמך, ואנחנו מקווים, שגם תגיע תשובה מהנשיא וסגנו.

 

לסיום לפניך סרטון הדגמה בנושא שליחת דוא"ל:

 

 


מכיוון שנראה שאנחנו עתידים לקבל דואר, נלמד עכשיו כיצד לקרוא הודעות דואר נכנס.
 

 

 17-02-04 / 17:34  עודכן ,  04-10-03 / 18:25  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
  דואר אלקטרוני - הקודםהבא - קבלת דואר אלקטרוני 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 4