» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שלישי 1 בדצמבר 2020
מסגרות (Frames)
דף ראשי  בניית אתרים  מסגרות (Frames) גרסה להדפסה

מסגרות (Frames)                         

 

כבר למדנו רבות על עיצוב דף רשת. ראינו איך מוסיפים צבע, טבלאות, קישורים, תמונות, וסוגים שונים של תוספות לדף הרשת. עכשיו נביט במסגרות וסדרות של מסגרות, איך יוצרים אותם וכיצד ניתן להשתמש בהם. (במהלך ההסבר עלינו לזכור שתפקיד המסגרות הוא לשמור על ארגון הדף ולא למשוך את עין הגולש).

 

אף על פי שניכנס לדיון פרטני על מסגרות, תצטרך להבין שמאוד קל להשתמש בהם. מסגרות הן דרך פשוטה ל"חלוקת השטח שלך". הם מאפשרות לפרק חלון דפדפן למספר חלונות מלבניים שהם תת חלונות.

 

ברגע שהחלוקה נעשתה, ניתן לטעון דפי HTML, תמונות, או אתרי אינטרנט לתוך המסגרות הנפרדות. לכן, ניתן להשתמש בכל מה שכבר למדת על בניית דפי רשת ולשים אותם במסגרות שלך. התוכן של המסגרות הנפרדות יכול להיות לגמרי עצמאי בכל אחת מהמסגרות, או לחילופין ניתן ליצור קישורים שיבצעו משהו במסגרת אחת בהתאם לפעולה במסגרת אחרת.

 

כאשר אתה יוצר סדרה חדשה של מסגרות, עליך לקבוע האם ניתן יהיה לשנות את הגודל היחסי של המסגרות או לא. משמעות הדבר היא שאתה מחליט האם המשתמש יוכל לשלוט בגודל המסגרת לאחר פתיחת הדף על ידי הדפדפן שלו.

 

הערה חשובה

 

בדפים הבאים נביא דוגמאות רבות לשימוש במסגרות. כדי להמחיש דוגמאות אלו נשתמש בקישורים אשר יפתחו חלונות הדגמה בנושאים הנלמדים. אל תבהל! לאחר שתבין את הדוגמא תוכל פשוט ללחוץ עם סמן העכבר על סמן ה - X בקצהו העליון של החלון, ע"י כך לסגור אותו ולהמשיך בלימוד כרגיל.

 

 

WEBTEACHER – שימוש במסגרות!

 

אתר WEBTEACHER הוא האתר המקביל לאתר זה בארה"ב ובו יש שימוש במסגרות כפי שניתן לראות:

 

Frame 1 הוא האזור העיקרי בו מוצג תוכן האתר ו Frame 2 הוא מסגרת הקישורים ובו תוכן העניינים. כאשר לוחצים על קישור במסגרת 2, יפתח הדף המתאים במסגרת 1.

 

 

שימוש זה במסגרות מאפשר הצגה של החומר בצורה המשכית ועוקבת. צורה זו של שימוש במסגרות היא הדרך הנפוצה ביותר של שימוש במסגרות ברשת. בשיעור זה נראה איך בונים את המסגרות האלה ונראה אפשרויות מסובכות יותר של בניית מסגרות וקישורים המשפיעים ממסגרת אחת על האחרות.

 

 11-02-04 / 17:31  עודכן ,  04-10-03 / 18:23  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 ממשיכים הלאה - הקודםהבא - דוגמאות פשוטות 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 8