» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שלישי 14 ביולי 2020
CGI סקריפטס
דף ראשי  בניית אתרים  CGI סקריפטס גרסה להדפסה

CGI  סקריפטס                             

כשאתה מנסה לראות דף אינטרנט דרך הדפדפן שלך, הדפדפן שולח בקשה למכונה שמכילה את הדף בו אתה מעונין לצפות. במקרה והבקשה תקינה והדף נמצא על המכונה נשלח עותק של דף זה אל הדפדפן שלך. התוכנה שיוצרת את העותק מהמכונה ומעבירה אותו לדפדפן שלך נקראת תוכנת שרת     (server) .תוכנת לקוח (client) היא זו שמבקשת שירות מתוכנת השרת, ובדוגמא שלנו הדפדפן.

 

יצירת מסמכים דינמיים ע"י CGI סקריפטס

CGI סקריפטס הן תוכניות מחשב שמאפשרות שימוש בשרת ליישומים מתקדמים יותר מאלו שראינו עד כה(הצגת גרפיקה, טקסט וקול) .

ראשי התיבות של CGI הם Common Gateway Interface
(ממשק גישור נפוץ) ולעיתים CGI סקריפטס מכונים גם gateway scripts.בעיקרון  CGI היא השיטה בה תוכניות מתקשרות עם השרת תחת פלטפורמת ה Unix, ופלטפורמות אחרות אימצו את השם CGI לתאר את התכונה הזו.

אם אנו מקשרים תוכנית CGI כזו לדף אינטרנט, הרצת התוכנית תתבצע ע"י הקלקה על הקישור.

לדוגמא, לחץ על הקישור הבא כדי לראות את התאריך והשעה. מכיוון שהזמן משתנה ברור שלא ניגשנו לדף קבוע בשרת, אלא התאריך חושב איכשהו על השרת ונשלח אלינו, הדרך בה כל זה קרה היא בעזרת CGI סקריפטס.

 

כוחם של CGI סקריפטס

 

הדוגמא הקודמת מהווה רמז קטן לגבי היכולות של CGI סקריפטס.
יכולת נוספת היא היכולת לקלוט מהמשתמש ולבצע פעולות בהתאם לקלט הזה.אפשר להשתמש בהם כדי לגשת למאגרי מידע בתוך דפי אינטרנט(למעשה, למרות שלא הזכרנו זאת בזמנו, השתמשנו ב CGI סקריפטס בפרק חיפוש דברים כדי למשוך מידע ממאגרי מידע. בנוסף CGI סקריפטס מאפשרים הוספת אנימציה לדפי אינטרנט.

אם כך, יש מספר דרכים בהם בונה אתרים יכול להפוך את דף האינטרנט שלו ממסמך המשמש לקריאה בלבד, לתצוגה דינמית או כלי שימושי. אנחנו נבחן כמה דוגמאות שימושיות של תוכניות CGI, ביניהם אחת שתאפשר לך לעבד קלט מהמשתמש.אך,לצערנו, עלינו להזהיר שייתכן וההוראות הבסיסיות שניתנות בשיעור זה לא יספיקו לשימוש נרחב ב CGI  סקריפטס .

 

 10-11-03 / 16:43  עודכן ,  23-09-03 / 15:24  נוצר ע"י עזרא גנוט  בתאריך 
 אזהרות בעבודה עם ג'אווה סקריפט - הקודםהבא - אזהרות CGI 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 5