» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום רביעי 12 באוגוסט 2020
(ClassServer (Microsoft
דף ראשי  מוצרי למידה מרחוק  סקירת מערכות הלמידה מרחוק  (ClassServer (Microsoft גרסה להדפסה

Class Server (Microsoft) 

 

 

אין צורך להרחיב את הדיבור על חברת  Microsoft, אך מוצרים חדשים תמיד קיימים באמתחתה. הרעיון שעומד מאחורי מוצר ה-Class Server  של Microsoft הוא לתת פתרונות אל מול המוטו: "  No Child Left Behind (NCLB)" דהיינו, שיפור הביצועים האקדמאים ויכולות החינוך האקדמאי באמצעות פתרון הבעיה הבאה:

רוב מוסדות החינוך מקבלים מידע רוחבי ושטחי, בד"כ מרשויות המדינה על ביצועי המוסד שלהם, מבלי לדעת כיצד לגשת לפתרונן של בעיות אמיתיות אשר גרמו לחוסר הצלחה או נסיגה של המוסד בנקודות אלו או אחרות.

קיימים מספר מוצרים שבתי הספר עושים בהם שימוש (, EDmin.com, SchoolNet, ו- Tetradata), אשר מאפשרים מנשקי הפקת דוחות בגין היכולות הלימודיות של תלמידיהם על-סמך דוחות חיצוניים, כמו אלו המוזכרים מעלה, או דוחות פנימיים של המוסד עצמו. ע"מ לסייע למוסד בקביעת נקודות מפתח בעיתיות שע"י פתרונן ניתן יהיה לשפר את יכולות ביצועיהם של התלמידים בלימודים, פלטפורמת ה-Class-server  של Microsoft, מבוססת רשת, מציעה משוב מיידי, בזמן-אמת של הנתונים הנ"ל באמצעות מערכת ה-LMS שלה.

ה-Class server  מייצרת משוב בזמן-אמת על הישגיו של התלמיד וניתוחים שונים עליו ובכך מאפשרת גישה למידע חשוב לפתרון הבעיה באופן מיידי.

לדוגמה, המוצר יאפשר לתלמידים לקבל שיעורים והערכה אשר ממילא עומדים בסטנדרטים של הממונה (רגולאטור) בנושא החינוך. למשל, מבחן ארצי במתמטיקה שמשרד החינוך עורך מידי שנה לתלמידי כיתות ו' בבתי הספר היסודיים. המורים יוכלו לקבל את תוצאות המבחן בזמן-אמת ולהתמקד באופן מיידי בבעיותיהם. ההתמקדות בבעיות יכולה להיעשות עפ"י חתכים שונים כמו, כל התלמידים ששיעור המתמטיקה היה השיעור הראשון במערכת השבועית שלהם (שעת 0) הוציאו את הציונים הגבוהים ביותר, ומכך להסיק כי זוהי השעה הטובה ביותר ללמד מתמטיקה. 

 

אך זוהי דוגמא בודדת בים של פונקציות נוספות אשר המוצר מציע למשתמשיו.

המוצר מסייע למרצים לתכנן הרצאות בסטנדרטים המקובלים באוניברסיטה באמצעות הרשת, לבחון את רמת הידע של הסטודנטים ולבדוק את ביצועיהם בקורס אותם הם מעבירים. בנוסף, ה- Class server מאפשר למרצים לבחון ולכמת (בציונים) את רמת התלמידים בצורה אוטומטית, לשמור נתונים אודות הסטודנטים ותוכניות לימודים, כך שאת רוב זמנם יוכלו להשקיע בבניית אסטרטגיות חדשות לשיפור רמת הלימוד והביצועים האקדמאים של הסטודנטים.


להלן מספר נקודות עיקריות שהמוצר מציע:

  • פלטפורמה מבוססת רשת המספקת קריטריונים ותבחינים מחד ואוספת מידע חיוני על הישגי הסטודנטים מאידך.
  • המרצה –  חסכון בזמן רב ע"י שימוש בכלים מתוחכמים לניהול חומרי הלימוד ומתן הנחיות ומטלות בצורה פשוטה לקבוצות וליחידים.
  • סטודנטים – השלמת משימות מכל מקום ובכל זמן באמצעות גישה לרשת ודפדפן פשוט.
  • הורים – יכולת לעקוב בבית אחר התקדמות הילדים ונקודות חלשות לשיפור.
  • תמיכה בתקנים, כגון: SCORM, IMS ועוד, ותמיכה במוצרי Microsoft בעיקר (איך לא?).

אם-כן, הפלטפורמה אותה מציגה Microsoft  במוצר ה- Class server הנה פלטפורמה שביסודה מתן פתרון למערכת החינוך שהגורמים המעורבים בה: המורים, התלמידים, המרצים, הסטודנטים, המנהלים ועוד, יקבלו פתרון מבוסס LMS מובהק.

 

 

 

 קישור למיקרים לדוגמה למוסדות בתחום החינוך אשר יישמו מערכות Microsoft ובכללן את ה -Class Server, במסגרת הלימודים אצלם. כמו-כן, בעמוד הבית של המוצר עצמו תמצאו קישורים רבים בעניין המוצר, מיקרים נוספים לדוגמה, שאלות ותשובות על המוצר ועוד.

 

 22-01-04 / 12:05  עודכן ,  21-11-03 / 03:01  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 (TopClass (WBT Systems - הקודםהבא - Tegrity 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 4