» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום חמישי 6 באוגוסט 2020
(Aspen (Click2Learn
דף ראשי  מוצרי למידה מרחוק  סקירת מערכות הלמידה מרחוק  (Aspen (Click2Learn גרסה להדפסה

(Aspen (Click2Learn 

 

Click2learn הנה חברה הנסחרת בבורסת NASDAQ בארה"ב ומתמחה במתן פתרונות יצירתיים ויעילים לארגונים ומוסדות ציבוריים שמעוניינים לשפר את ביצועי העובד והעסק בכלל.

החברה מציעה את חבילת המוצרים שלה העונה לשם "Aspen Enterprise Productivity Suite". מוצר זה מאפשר לארגון לנהל אסטרטגיות שפותחו על-ידו באמצעות ניהול נכון של הידע המצוי בארגון, הגברת פוריותו של כוח העבודה וכל זאת על-מנת לשפר את ביצועיו העסקיים של הארגון.

באמצעות מוצר Aspen, הארגון יכול ליישם את צרכיו המסוימים להדרכות העובדים, הכול תחת פלטפורמה אחת וללא ניסיון טכנולוגי של העובד.

מספר נקודות עיקריות לגבי מה שהמוצר מציע:

 

 • ארכיטקטורה מובנית מבוססת טכנולוגיית תוסף ((plug-in.
 • מנשקים ידידותיים ונוחים לשימוש.
 • דף הבית מותאם לכל משתמש קצה בהתאם לדרישותיו.
 • מנועי חיפוש טקסטואליים וקטלוג מידרגי בהתאם לדרישות.
 • 8 שפות בו-זמנית הניתנות לשינוי, שעות, ושערי חליפין.
 • כלי ניהול שונים.
 • שימוש ותמיכה בטכנולוגיות תקינה, כגון: SCORM, XML ועוד.
 • תמיכה לאחזור מידע ושאילתות שונות.

 

מערכת Aspen יוצרת הידודיות בין המשתמש הבודד לבין הארגון אליו הוא שייך, כך שהארגון כולו ישפר ויפיק מקסימום תועלת מעצמו במינימום עלות. תפישת העולם מאחורי

הכלי הנ"ל היא שבאמצעות טכנולוגיה אחת ניתן לנהל מקורות ידע עצומים ולהעבירם בצורת קורסים או הדרכות שונות לסטודנטים ועובדים. עפ"י האיור שלפנינו ניתן להבין את הרעיון שמנסה להעביר Click2learn באמצעות חבילת המוצר Aspen, כפי שמתואר מוצר ה-LMS באיור שלפנינו:

 

 

 

 

מוצר ה-LMS של Click2learn משפר את ביצועי הארגון באמצעות כלי טכנולוגי ייחודי המנהל את כל טווח התחומים הממורכזים ל"גרעין אחד"  והוא הלמידה מרחוק, מעורבת ביישומים שונים.

 

 

  

              

 

 

 

 

 

נתמקד בשלושה יישומים שמוצר Aspen מציע:

 

1.                 LMS

Aspen Learning Management Server, מבוסס יישומי רשת ומאפשר ביצועי ניהול, הכשרת מנהלים, פיקוח על העבודה המתבצעת, הרשמת סטודנטים והמשך הנחייתם, שמירת מידע ואחזור בעת הצורך. המוצר מספק תמיכה בלתי תלויה לכל הסביבות (למשל, מרצה, סטודנטים, שיווק, כספים ...) הקיימות בארגון, כולל בניית עולמות לפי הגדרת המשתמש, הידודיות ומנשקים שונים להדרכות בארגון.

 

נקודות עיקריות של Aspen LMS:

 • ניהול מערך הלמידה – עפ"י הגדרת משתמש מופיעה רשימת קורסים בצורה מידרגית. ניהול מתוחכם של כיתות הלימוד באמצעות ניהול לוח זמנים גמיש, תשומה נכונה של משאבים, ניהול המדריכים וחומרי ההדרכה, דרישות הקורס, יכולות ניהול גבוהות של רישום המועמדים לקורסים ועוד...
 • ניהול ביצועי המערכת – פיתוח תוכניות ממופות לארגון כולו, למחלקה ולמשתמש הפרטי, ניתוחים לאיתור מגמות ונקודות לשיפור, תמיכה לסטודנט/לעובד ולמנחה כאחד באמצעות תוכניות לשיפור ועוד.
 • משתמש הקצה – הסטודנט או העובד יכול לקבל את חומר הקורס במנות או במלואו ובכך להתמקד ברלוונטי לגביו. חיפושים מתוחכמים של תוכן או תכניות לימוד נוספות, אמצעי עזר ללימוד ביחידים או בקבוצות, פונקציות להערכה עצמית של המשתמש, הפקת דוחות וניתוחים על ההתקדמות האישית של המשתמש ועוד.
 • מרכז לשיתוף פעולה – מרכזי תקשורת המחוברים לרשת (פורומים), אפשרויות להעברת מסמכים בפורומים, העברת מידע גלוי בפורום או בין קבוצת משתמשים מבלי להיחשף לכל, חיפושים טקסטואליים במצבים שונים ועוד.
 • ניהול מידע – הפצת מסמכים בקלות לכל המשתמשים ברשת, מידע למשתמש בנוגע למסמכים וקורסים, ניהול האתר כולו, דיווחים וניתוחים של מגמות באתר, שמירת מסמכים או פעולות שבוצעו ע"י המשתמשים ועוד.
 • ביקורת ותיעוד – המערכת שומרת בארכיב לכל הפעולות שבוצעו לפי תאריך ושעה והמשתמש אשר ביצע את הפעולה ואיזו סוג פעולה ביצע ועוד. 

2.                 LCMS

Aspen Learning Content   Management Server (LCMS), מאפשרת לארגון ליצור, לנהל ולהפיץ תוכן לימודי במהירות ובאיכות גבוהה לכלל הארגון. המוצר מעוצב לצורך מתן מקסימום גמישות ומיקוד באיכות גבוהה של תכנים לימודיים. בסביבות בהן קיימת עבודת צוות, המוצר מאפשר פיתוח קונקרטי של קורסים בצורה מהירה ע"י איסוף תוכן ממספר פונקציות במקביל, כגון: מומחים שונים, מדריכים, מנהלי פרויקטים ועוד. התוצאה היא הכנת קורס שמכיל תכנים מקצועיים מתחומים שונים בזמן קצר ועלות נמוכה לארגון.

 

נקודות עיקריות של Aspen LCMS:

 • יצירת תוכן מקצועי ואיכותי בזמן קצר ובעלות נמוכה שמקיף תחומים רבים על ביסוס שיתוף פעולה בין פונקציות שונות מתחומים שונים באותו הארגון.
 • פיתוח התכנים במהירות ובצורה עקבית באמצעות מאגרים וספריות בהם ייעשה שימוש ע"י מדריכי הקורס.
 • הכנתו ועריכתו של התוכן פעם אחת ושליחתו למשתמשים בתבניות שונות.
 • התאמת התוכן של הקורס למשתמשים והתלמידים באמצעות בניית פרופיל התלמידים ויכולות הלימוד שלהם.
 • ניהול תהליך בניית התוכן בצורה יעילה ע"י שימוש בסביבת עבודה חכמה, דוחות התקדמות וניתוחים שונים.

3.                 כיתה וירטואלית  (Virtual Classroom Server) VCS

מוצר VCS מאפשר למשתמש להיות זמין למידע ולחומר הנלמד, בזמן-אמת, במינימום עלויות ומשאבים. מערכת VCS יוצרת למשתמש תחושה אמיתית של הידודית וסביבת לימוד וירטואלית בה ניתן לקבל ולחלוק מידע בזמן-אמת עם המרצה או הארגון אליו המשתמש שייך. הכלי הנ"ל משמש להדרכת עובדים, לקוחות, שותפים, סטודנטים וכו'. התוצאה היא מהירות וקלות הגישה למידע, עליה בתפוקה ועלויות הדרכה נמוכות לארגון.
נקודות עיקריות של Aspen VCS:

 • גישה ישירה למידע חדש המתפתח בכל תחום ותחום והעברתו לעובדים או לסטודנטים בזמן-אמת. נקודה זו יכולה להיות מאד חשובה להכשרת עובדים לצרכים שיווקיים מסחריים.
 • גישה נוחה ופשוטה למערכת מכל מחשב שבאמצעותו ניתן להתחבר לרשת מכל מקום בעולם.
 • מספק יישומים עשירים בטקסט והידודיים דרכם ניתן להעביר דיונים חיים מכל מיני מקומות לכל מקום אחר.
 • משדרג ומעדכן את החומרים הנמצאים בארגון עם מידע חדש שהתקבל במסד הנתונים.
 • מערכות אבטחה מתקדמות.

 

שימוש בעצמי למידה במוצרי Click2Learn: SCORM
 

עם השקת מודל SCORM לעולם, תעשיית ה-e-learning החלה ביישום המודלים השונים והגדרותיהם של עצמי למידה ע"מ לעמוד בסטנדרטים שנקבעו ע"י גופי תקינה שונים.

גם Click2Learn השתתפה בתהליך זה, והחלה לעבוד מול לקוחותיה ע"מ ליצור להם עצמי למידה שיוכלו לשרת כ"רכיבים" לכמה סביבות למידה שונות. בצורה זו משתמשי Click2Learn יכלו ליצור תוכן עשיר והידודי שעמד בסטנדרטים הדרושים למערכת או סביבות למידה שהפעילו.

למשל, מערכת LMS של מוצר Aspen עוצבה כך שתוכל להיעזר או לעשות שימוש ברכיבי SCORM 1.2. ללא תמיכה (טכנית) מראש של מוצר Aspen, בעצמי למידה כלשהם שהוגדרו ע"י אחד מגופי התקינה השונים, לא היה באפשרות מפתח המוצר ליצור עצמי למידה מספיק מתוחכמים שיוכלו לשתף פעולה בין סביבות למידה שונות, על-אף היותם שייכים לקבוצות שונות.

השימוש בעצמי למידה, איפשר ל-Click2Learn להגדיר תכנית לימודית אישית לעובדים בארגון, עד לרמת הפרט של העובד עפ"י מאפייניו האישיים, ובכך לסייע לארגון לנהל את הידע שיש ברשותו.

לדוגמה, באמצעות עצמי הלמידה, ניתן ליצור תכניות הדרכה ייחודיות לעובדים ממחלקות שונות. למשל, עובדי מרכז תמיכה טלפונית בחברה מסוימת, יקבלו באופן אוטומטי מידע מהמערכת, השונה מהמידע שיקבלו העובדים במחלקת מכירות. זאת, חרף העובדה, ששתי המחלקות עובדות על אותו פרויקט באותו מקום ובאותו הזמן. כל עובד מקבל את ההדרכה/מידע לה הוא זקוק על-מנת להפרות את הארגון כולו. כמו-כן, המערכת יכולה לספק הדרכה נוספת לעובדים שלא קבלו ניקוד מספיק גבוה במבחני אמידה תקופתיים שהחברה עורכת. או, ניתן לנתב את חומר ההדרכה או הלימוד אותו מעוניינים להעביר לסטודנטים/עובדים, כך שהמערכת תדע לזהות מי ברשותו מודם רגיל ואז יישלחו לו חומרים בצורת טקסט ומי ברשותו מודם מהיר או פס גלישה רחב כך שיוכל להיעזר בקבצי ווידיאו.

לסיכום, מוצר Aspen של Click2learn מאפשר למשתמשים ליצור תוכן אשר נעזר בתקנים המובילים של גופי תקינה בינלאומיים, ובכך יצירת מצב של החלפת מידע בין מערכות או סביבות למידה שונות.

 

 סרטון קצר על הפונקציונליות של המערכת. מלווה באודיו. לסרטוני ווידאו נוספים המלווים באודיו לחץ כאן.

 

 מצגת לעיון מעמיק המציגה את הפרמטרים השונים של מוצר ה -ASPEN, באמצעות תרשימים והסברים.

 

 קישור לאירועים וכנסים בהם Click2Learn השתתפה ובו קישורים רבים למצגות וחומרים (בפורמט של קבצי pdf.) ומיקרים לדוגמה של לקוחות החברה.

 22-01-04 / 11:58  עודכן ,  16-11-03 / 22:01  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 סקירת מערכות הלמידה מרחוק - הקודםהבא - VHS 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 3