» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום רביעי 28 ביולי 2021
אינטגרציה בין LMS ל-LCMS
דף ראשי  מוצרי למידה מרחוק  מערכות LMS ו-LCMS  אינטגרציה בין LMS ל-LCMS גרסה להדפסה

אינטגרציה בין LMS ל-LCMS

 

LMS מול LCMS – שונות זה מזו אך משלימות זו את זו

כעת, משהגדרנו את שתי המערכות בנפרד, ניתן בהחלט להצביע על כך ששילוב שתי המערכות יוצר פתרון מלא לניהול מערך ההדרכה של ארגון: בעוד שמערכת ה-LMS מספקת את הסביבה שבה מתבצעת ומנוהלת הלמידה, מערכת ה-LCMS מספקת את התכנים הנדרשים לביצוע הלמידה, ומעבירה את תוצאות הלמידה והמעקב על הלומד אל מערכת LMS. על כן, יותר ויותר חברות e-learning משלבות את שתי המערכות בפתרון התוכנה שהן מציעות למרות שניתן לרכוש את המערכות גם בנפרד.
היתרון היחסי של LMS הוא ניהול הפן המנהלי של הלמידה בצורה יעילה בהיבט של שיקולי עלות מול תועלת. מערכת LMS נוקטת גישה ניהולית מרכזית ארגונית ללמידה, בכך שהיא רושמת וקובעת לוח זמנים לכל לומד, לקורסים סינכרוניים, אסינכרוניים ומסורתיים, ומבצעת מעקב אחר הלומד בקורסים אלו. הצלחתו של לומד נקבעת ע"י מעבר בציר ליניארי, העובר דרך תכני קורסים ומבחני אמידה. בנוסף, הוא מאפשר למנהלי המערכת לעקוב אחר תשומות הקשורות ללמידה מסורתית בכיתה (לדוגמה: לוודא שהחומרים המתאימים זמינים לקורס מסוים בזמן מסוים וכדומה).
מערכות LMS מורכבות יותר מאפשרות גם מיפוי וניהול פערי ידע. המערכת מודדת פער ידע של לומד בודד בעזרת מבחני הערכת מיומנויות ובהתאם מכוונת את המשתמש אל הקורסים המתאימים ביותר, הנדרשים לצורך סגירת הפערים. בדרך זו מערכת LMS ממכנת את התהליך המסורתי, צורך הזמן המתסכל של התאמה אישית של קורסים ללומדים, ואפילו מספקת מסלול פיתוח קריירה מוחשי ומקיף לכל חברי הארגון.
בעוד שמערכת LCMS מספקת לארגון פונקציות בסיסיות של קטלוג והרשמה, פונקציות אלו אינן טכניות כמו אלו המסופקות במערכות LMS. מערכות LCMS לעומתן מתמקדות בתוכן ומאפשרות לארגונים לבצע מעקב יותר רחב אחר ההידודיות של הלומד עם התוכן, מאשר המעקב הנעשה ברמה אחת גבוהה יותר ע"י LMS. מעקב במערכות LMS אופייניות מוגבל בסיום קורס ובמעקב בסיסי ביותר אחר ציוני בחינות. המיקוד של מערכת LCMS הוא לנהל ולהעביר תוכן שהלומד צריך, בזמן שהוא צריך אותו. ה-LCMS עוקב אחר הגישה של כל משתמש לכל עצם לימוד, תוך מתן אפשרות לארגון לקבוע איך הלמידה מתבצעת, וכך לסנן החוצה תוכן אשר במידה זו או אחרת לא נעשה בו שימוש, או שאינו בנוי נכון בהיבט המתודי.
מערכות LMS ו-LCMS לא רק שונות זו מזו אלא גם משלימות זו את זו. כאשר הן משולבות באופן הדוק, מידע מועבר בין שתי המערכות באופן שחווית הלמידה הנוצרת עשירה יותר ללומד ומספקת למערך המנהלי של הלמידה כלי מקיף יותר. מערכת LMS יכולה לנהל קהיליות של לומדים, תוך שהיא מאפשרת לכל אחת מהן להפעיל את עצמי הלימוד המתאימים ביותר המאוחסנים ומנוהלים ע"י מערכת LCMS.
בהעברתו של התוכן, מערכת LCMS גם מסמנת את ההתקדמות האישית של כל לומד, "מקליטה" תוצאות של בחינות, ומעבירה אותן אל מערכת LMS לצרכי דיווח. אם ההידודיות המתוארת לעיל פועלת בצורה חלקה, מערכות LMS ו-LCMS חייבות לפעול באופן הדדי.

 22-01-04 / 10:09  עודכן ,  16-11-03 / 21:50  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 מהי מערכת LCMS ? - הקודםהבא - סקירת מערכות הלמידה מרחוק 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 4