» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום ראשון 7 ביוני 2020
Teleconference
דף ראשי  טכנולוגיות  טכנולוגיות  Teleconference גרסה להדפסה

וועידת-רחק ( Teleconference)

ועידה טלפונית היא צורה סינכרונית של למידה מרחוק שמצריכה שכל המשתתפים בלימוד יהיו מחוברים אחד לשני ולמדריך לאורך השיעור. וועידה טלפונית מקיפה שלושה סוגים של טכנולוגיות ועידה: אודיו, מידע ווידיאו. צורות מוקדמות של וועידת אודיו הייתה מבוססת על יצירת שיחות וועידה טלפוניות. זה לא היה בהכרח אופציה טובה ללמידה מרחוק, למרות שוועידה טלפונית יכלה להוות השלמה ללימוד באמצעות וידאו-אודיו על-מנת שהלומדים יוכלו לשאול שאלות על החומר הנלמד. וועידת שמע מתבצעת ע"י שימוש בכלי מולטימדיה שנמצאים במחשב כמו מיקרופונים או תוכנות אודיו. וועידת מידע כוללת כל צורה של תחלופה בו-זמנית של מידע בין כמה אנשים. זה כולל שיתוף מסמכים לעבוד עליהם, העברת קבצים אוטומטית לכמה משתתפים ושימוש ב-chats ובלוחות לבנים. כשיכולות שמע משלימות גרפיקה ויזואלית ומידע טקסטואלי לשיעורים, משתמשים בטכנולוגיות אודיו-גרפיות. ולבסוף, וועידת ווידיאו משתמשת במצלמות, מוניטורים של מולטימדיה, ותוכנות כדי ממש לצפות באנשים רחוקים בסביבה של פנים מול פנים.
ועידת ווידיאו יכולה להיות ממומשת בשתי רמות: רמה כיתתית כוללת או רמה אישית. הרמה הכיתתית של וועידת ווידיאו ממומשת בדרך-כלל במוסדות גדולים שהקימו חדרים מיוחדים, המאובזרים במצלמות מכמה זוויות של הכיתה ובמסך גדול על-מנת לראות את הצד השני, וקישורים לאתרים שנקבעו מראש המצוידים באותו ציוד למהלך השיחה. הרמה האישית היא ביצוע מהפכה לוועידת הווידיאו ע"י כך שמספקת גישה ליכולות של וועידת הווידיאו ע"י שימוש במחשבים אישיים ובשיתוף של תוכנות דרך האינטרנט או דרך רשתות מקומיות.
מאפיין נוסף שחייבים לשקול אותו כשרוצים להשתמש בוועידה טלפונית ללימוד מרחוק הוא סוג ההידודיות המתאפשרת בשילוב כל הטכנולוגיות שמשתמשים בהם בוועידה טלפונית. יש שלוש קטגוריות חשובות של הידודיות שצריך לשקול כשמממשים וועידה טלפונית: תקשורת חד-צדדית בלבד (רק המדריך מעביר מידע/ חומר ללומדים. הלומדים לא יכולים לתקשר בחזרה עם המדריך), תקשורת דו-צדדית ( תקשורת בין המרצה ללומד יחיד ובין הלומד למרצה), ותקשורת רב-צדדית (המאפשרת לכלל הלומדים לתקשר ביחד עם המדריך דרך ווידיאו או אודיו). תקשורת דו-צדדית יותר פופולארית מתקשורת חד-צדדית מכיוון שהמדריך יכול להעביר מידע ללומדים תוך כדי קבלת תגובות מהלומדים, אישית.

 22-01-04 / 08:54  עודכן ,  11-11-03 / 13:03  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 WBT - הקודםהבא - קלטות וידאו 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 8