» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום ראשון 12 ביולי 2020
CBT
דף ראשי  טכנולוגיות  טכנולוגיות  CBT גרסה להדפסה

CBT (Computer Based Training)

 

CBT היא טכנולוגיה שנהייתה מאוד פופולרית בארגונים בשנים האחרונות. היא כוללת שיעורים הנלמדים על המחשב ומופצים בדרך כלל על תקליטור או על תקליטונים. לומדים המשתמשים במוצרים המממשים את טכנולוגיית ה-CBT יכולים ללמוד את השיעור בקצב שלהם. הרבה ארגונים מצוידים במעבדות למידה. מעבדה רגילה מצוידת במחשבים על שולחנות שמופרדים אחד מהשני ע"י מחיצות וספרייה של שיעורים. הלומדים בארגון יכולים להירשם לקורס מסוים המעניין אותם. לעיתים קרובות שיעורי CBT אלו יכולים לשמש כהכנה מוקדמת, כהמשך לשיעורים מסורתיים בכיתה או לרענון חומר שכבר נלמד. לדוגמא: במוסד גדול יכולים עובדים חדשים ללמוד נושאים שונים הקשורים בעבודה (ששאר העובדים כבר למדו אותם) באמצעות מימוש של טכנולוגיית ה-CBT. המטרה של CBT  היא להציג את חומר הלימוד ללומד בצורה אטרקטיבית, יעילה, וישירה. מה שבאמת שונה בין CBT לבין הרבה מערכות שבנויות על מצגות היא היכולת לשאול שאלות ולהגיב לתשובה שהתקבלה ע"י מבחנים ומשובים.

בכלי ה-CBT נוח לתכנן כמה סוגי שיעורים. הם יכולים לשמש סגנון מצגתי החל מחומר רגיל של שיעורים וכלה בהדמיות וכלים ויזואליים.

בעבר קורסים היו מלווים בספרי טקסט, בעוד היום לרוב השיעורים מוסיפים חומר הידודי ומעודכן. בשנים האחרונות, שיעורי CBT מפותחים יותר ויותר בשימוש במולטימדיה.

 

 06-12-03 / 21:35  עודכן ,  11-11-03 / 13:03  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 טכנולוגיות - הקודםהבא - CAI 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 4