» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום ראשון 5 ביולי 2020
יישומי מולטימדיה
דף ראשי  יישומי טכנולוגיות  יישומי מולטימדיה גרסה להדפסה

יישומי מולטימדיה

 

Flash הוא התקן ליצירת אתרים הידודיים, עתירי הנפשה וקול המשלבים כעת גם יכולת אדירה בתחום התכנות והרחבת האופקים בבניית יישומים מתוחכמות לאינטרנט של שנות האלפיים. Flash הוא מאוד חזק ומתוחכם אך עם זאת פשוט וקל להפעלה.

Flash מאפשר סוגים שונים של הידודיות לימודית כגון: יצירת שאלות נכון/לא נכון או שאלות רב-ברירה, מבחנים, מצגות על חומר השיעור, מדריכים ללימוד נושא מסוים וכו'. אפשר להשתמש ב-Flash לכל לימוד שיש לו תועלת מהצגת סרטון נע, מהצגת מבנה כלשהו, או מהצגת תרשים שיש לו רצף של התפתחויות. לדוגמא: הצגת מכונת צילום חדשה לסוכן המכירות ע"י סרטון Flash ולימוד, דרך הסרטון, איך להשתמש במכונה חדשה זו.

Flash מאפשר ליצור חומר לימוד מאוד הידודי שעובד בצורה טובה ברוחב-פס גבוה וגם נמוך, כמו גם במסכים עם הפרדה גבוהה או נמוכה. Flash גם משתלב בקלות עם תהליכים תקנים לימודיים ואינטרנטיים.

Flash משתמש בהנפשה מבוססת גרפיקה וקטורית, דבר המאפשר ליצור קבצים בגודל קטן מאוד. קבצים אלו יכולים להיות מועברים בקלות אפילו ברוחב-פס נמוך.

מרבית היישומים הלימודיים האינטרנטיים כוללים שימוש ב-HTML, XML, Java וכו'. אלו כלים נהדרים שיכולים לבצע המון דברים אך יש להם שתי בעיות עיקריות : אי התאמה בין הפלטפורמה שעליה עובדים לבין הדפדפן ובעיות הפרדה של המסך. ב-Flash אין את הבעיות הללו. ב-Flash רואים בדיוק מה שפותח ללא קשר לפלטפורמה שעליה עובדים, לסוג הדפדפן, ו הפרדת המסך.

באמצעות Flash ניתן לממש את טכנולוגיית עצמי הלימוד. באמצעות Flash ניתן ליצור סרטונים או פעילויות לימודיות אשר יהוו עצמי למידה. חלק מהם יהיו הידודיים, בעוד שאחרים יהיו רק מצגות או סרטים שבהם הלומדים יצפו כדי להבין נושא מסוים.

כמו-כן, משתמשים ב-Flash בצורה נרחבת בטכנולוגיית ה-WBT. ניתן אפילו להעביר נושא שלם ע"י מצגת Flash אשר בסופה יהיה משוב לתלמיד כדי לבדוק את רמת ההבנה שלו את החומר הנלמד.

 

Macromedia

סביבות הפיתוח של חברת Macromedia הן בין הסביבות הנפוצות ביותר כיום בעולם לפיתוח הדרכה ממוחשבת בסביבת האינטרנט. אין היום כמעט איש שאינו מכיר את ה-Flash או ה-Shockwave שהשימוש בהם הולך וגדל מידי יום גם לצורכי הדרכה ממוחשבת באינטרנט. חברת Macromedia מעמידה היום כבעבר מפתחי ומעצבי מערכות הדרכה ממוחשבות, כלים המאפשרים להציע שפע של תכונות הידודיות ומולטימדיה למשתמש הסופי ואת היכולת להתאים לכל אוכלוסייה וסביבת עבודה את Look & Feel המתאים לו ביותר בתהליך הלמידה. מבחינה טכנולוגית מציעה Macromedia יציבות וגמישות טכנולוגית יוצאת מן הכלל ביחס לכל החלופות האחרות הקיימות בשוק.

טכנולוגיית ה-Streaming הייחודית של Macromedia יחד עם הפתיחות שהיא מאפשרת עם סביבות תוכנה אחרות (Java, WMT,ASP HTML ועוד) מפחיתות בצורה משמעותית את התלות ברוחב-פס, שמהווה גם היום את אחד המכשולים העיקריים להטמעה מוצלחת של מערכות e-Learning. בנוסף, Macromedia פעילה היום יותר מאשר בעבר בעולם ה e-Learning, זאת ע'י פעילות נמרצת בוועדות התקינה השונות (AICC, SCORM, LRN), פיתוח מערכות ייעודיות לפיתוח WBT (לדוגמה, ה Authorware) ושיתוף טכנולוגי עם חברות הקובעות כיום את רוב תקני העבודה המוכרים לנו, כגון Microsoft ו-Sun (למי שלא יודע, במערכת ההפעלה Microsoft 2000 קיימת באופן טבוע תמיכה ב-Flash וב-Shockwave).

 22-01-04 / 09:34  עודכן ,  11-11-03 / 12:52  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 יישומים בסוגי קבצים שונים - הקודםהבא - תקינה למערכות למידה מרחוק וסקירת גופי תקינה 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 6