» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שישי 28 בפברואר 2020
יתרונות
דף ראשי  מה זה למידה מרחוק  יתרונות גרסה להדפסה

יתרונות:

 

הקורס המתוקשב מאפשר למרצים ולסטודנטים ללמד וללמוד מכל מקום, בכל שעה ובקצב האישי של כל אחד ואחד מהם. בנוסף, באמצעות קורס מתוקשב ניתן לשפר ולהעשיר את החוויה הלימודית ואיכותה.

 

תמיכה ביצועית

תמיכה ביצועית הינה שיטה של לימוד קטעים קצרים (learning chunks) של קורסי רענון כאשר יש צורך בכך. לדוגמה, קצת לפני שנערך ראיון עבודה או הערכה של יכולת עבודה. כלומר, הלמידה מרחוק באמצעות הטכנולוגיות השונות יכולה לתת מענה בזמן-אמת למשתמשיה.

 

קורסי מבוא

השימוש בקורסי מבוא נעשה כאשר הלומד מכיר בכך שהוא זקוק ליותר מאשר לקורסי רענון. לימוד מרחוק יכול לסייע בתיאוריה הבסיסית, בעקרונות אשר מונחים ביסוד אותה תיאוריה, או בחשיבה מעמיקה באשר לסוגיה זו או אחרת.

 

הוראה משולבת

אפשר להשתמש בהוראה משולבת כתנאי מוקדם להוראה בכיתת הלימוד וזאת כדי להביא את כולם לאותה רמה ולהשתלט על החומר הבסיסי. לימוד אלקטרוני יכול הן להפחית את הזמן שיש להימצא בכיתת הלימוד, והן להפוך את הלימוד לדבר יעיל יותר.

 

גמישות

הגמישות המצויה בלמידה מרחוק באמצעות לימוד אלקטרוני, משמעה, כי היא יכולה להתרחש בכל מקום, ובעלות נמוכה יותר מאשר זו של כיתת לימוד. הדרכה וירטואלית מוזילה את עלויות ההדרכה של הארגון (חסכון בשעות כתה ותשתיות, קל לעדכן ולהפיץ, אין בזבוז זמן עבודה ועוד). למידה מרחוק חוסכת בין 25% ל-50% בזמן הלימוד.

ההשתתפות בקורס מתוקשב מתבצעת מכל עמדת מחשב (בבית, במקום העבודה, בקמפוס האוניברסיטה וכד') שלה נגישות לאינטרנט. הלימוד וההוראה אינם תלויים במקום (ניתן ללמוד מכל מקום) או בזמן (ניתן ללמוד בכל שעה משעות היממה).

היכולות שמספקות מערכות הלימוד הממוחשבות נותנות גמישות רבה בהתאמת יחידות ההתמצאות לאוכלוסיות השונות הנקלטות בארגון. לדוגמה, היכולת לפתח מסלולי הדרכה שונים לבעלי תפקידים שונים או היכולת לבצע את אותה התמצאות בשפות נוספות, ברוסית לדוגמה. בנוסף, יחידות ממוחשבות נותנות לעובד החדש את הגמישות להפנים את המידע בשלבים תוך כדי תהליך הקליטה בארגון (ולא ביום אחד שבו 'מפילים' עליו הכול). כמו כן העובד יכול לחזור ולעבור על החומרים פעם נוספת, אם לא הבין או כאשר ברצונו להבהיר טוב יותר מצבים מסוימים, שבהן הוא נתקל בימיו הראשונים לעבודה (לדוגמה, משה סיפר לו על תוכנית האופציות של החברה, אך הוא לא לגמרי הבין מה זכויותיו בעניין זה).

 

 

מסך זה לקוח מתוך בית הספר הוירטואלי של משרד החוץ שהוקם על-מנת לתת מענה לימודי לצרכי ילדי השליחים ברחבי העולם במגוון של מקצועות ובכך ממחיש את יתרון הגמישות שבשימוש במערכות למידה מרחוק. במקרה שלפנינו המערכת מאפשרת מעין "חדר צפיה" להורי התלמידים המעוניינים לעקוב אחר התקדמות ילדיהם.

 
שינויים דינמיים

ניתן לערוך שינויים דינמיים תוך כדי מהלך הקורס, למשל, ניתן להוסיף פרק, או לשלוח את התלמיד לחקור נושא נוסף לצורך הרחבה או העמקה.

כמו-כן, בארגון שבו נקלטים עובדים חדשים בתדירות גבוהה ובפרקי זמן קצרים, יחידת התמצאות ממוחשבת יכולה להיות תחליף זול ויעיל לחלופה המסורתית. בארגונים רבים מקיימים ימי התמצאות מרוכזים רק פעם אחת לתקופה בעיקר בשל מגבלות לוגיסטיות (יש צורך לכנס את כל האנשים הרלוונטיים באותו היום, ואת זה אנחנו יודעים אי אפשר לעשות בתדירות גבוהה). במקרים כאלה עובדים חדשים נאלצים להמתין עד למועד הדרכת התמצאות הקרובה, ובינתיים על הארגון לבצע את ההתמצאות בדרכים חלופיות שהן אינן נוחות, בלשון המעטה, לארגון ובטח שלא לעובד. יחידות התמצאות ממוחשבות יכולות להיות תחליף מצוין עד ליום ההתמצאות המסודר, והן מספקות ללומד את המידע החיוני ביותר הדרוש לו בימיו הראשונים בחברה.

 

הידודיות

שימוש מקיף במולטימדיה, ניתן להמחיש נושאים מסוימים באמצעי המחשה ויזואליים, כגון: שקפים, הקלטות אודיו ווידיאו ועוד.

יכולות המולטימדיה מאפשרות לתרגם בצורה טובה יותר את המסרים שאותם רוצה הארגון להעביר במסגרת העסקית (הצגת החברה - חזון, יעדים, מבנה, מיצוב וכדומה), המקצועית (טכנולוגיה, מוצרים, מקורות מידע וידע) והן במסגרת התרבות הארגונית (הווי החברה, תנאי עבודה, חופשות וכיו"ב).

 

סביבת הלימוד

למידה מרחוק מציעה סביבה ניטרלית שבה יכולים התלמידים להתגבר על בורותם מבלי לחשוש מכך שמישהו יביך אותם או ילעג להם. לכן, עם לדוגמה, הם יודעים מעט מאד בכל הנוגע לניהול ישיבה, הם יכולים ללמוד את יסודות הלימוד הללו בצורה מקוונת.

 

עדכניות

מגוון עשיר של חומרי למידה יכולים לעמוד לרשות התהליך הלימודי: מאגרי מידע, ספריות דיגיטליות, הפניות לחומר רלוונטי על גבי רשת האינטרנט, הדמיות, עבודות סטודנטים ומבחנים אמריקאיים לבחינה עצמית של ידע ועוד.

 19-12-03 / 10:59  עודכן ,  11-11-03 / 12:49  נוצר ע"י מתן ברנע  בתאריך 
 סביבת הלמידה - הקודםהבא - חסרונות 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 1