» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שבת 26 במאי 2018
עכבר
דף ראשי  חומרה  עכבר גרסה להדפסה

מידע על עכבר מחשב

 

הגדרות עכבר

 

יסודות עכבר

עכבר הוא התקן חומרה שמאפשר למשתמש שליטה בסמן להפעלת נתונים ללא פקודות מסובכות. העכבר או mice הומצא על ידי דאגלס אנגלברט ב 1963 , בזמן שעבד במכון המחקר של סטנפורד. אשר הייתה צורת חשיבה שהייתה תחת חסות אוניברסיטת סטנפורד. העכבר אוזכר במקור כמצב X-Y המצביע על מערכת תצוגה. Xerox פנה מאוחר יותר למהפכנות שבמערכת המחשב Alto ב 1973. בכל אופן בגלל חוסר המזל Altos ההצלחה הראשונה בהיקף רחב הייתה בשימוש במחשבי Apple Lisa. כיום עכבר נמצא בכל מחשבי Apple ו PC ובשימוש עם מספר סוגי GUI.

 

טכנולוגיית עכבר

עכבר מכני – עכבר מכני דורש שהעכבר יהיה קבוע על משטח שטוח. המרחק ומהירות גלגל-סלסול בתוך העכבר הקובע כמה רחוק סמן העכבר יזוז על המסך כתלות בתצורת התכנה.

עכבר אופטי- עכבר אופטי דורש רפידה מיוחדת לעכבר אשר יש לה דפוס רשת. החיישן בתוך העכבר קובע את התזוזה על ידי קריאת הרשת כאשר העכבר עובר על זה במהלך פליטת אור מה LED או לפעמים לייזר. סוג כזה של עכבר מדויק יותר מעכבר אופטי מכני רגיל שסומך על כוח הגרירה בין כדור העכבר וגלגל-סלסול. חסרון אחד לעכבר אופטי שעלול להיות לו בעיות עם אור בהיר.

 

לעכבר אופטי חדש אין יותר את החסרון של עכברים קודמים והם יכולים להיות מנוצלים על כל משטח. בהשוואה למכונת עכבר אופטית מסורתית הוא פתרון טוב יותר לעכבר מחשב.

 

אופטי-מכני- בן הכלאיים אופטי-מכני מורכב מגלגל אשר מתגלגל בתוך העכבר. הגלגל הזה מכיל חור עגול וחריץ לקרוא את LED על ידי חיישן המסתחרר סביב כאשר העכבר זז. העכבר הזה הרבה יותר מדויק מעכבר מכני. העכבר הזה הוא בשימוש הנפוץ ביותר עם מחשבי PC ומקינטוש. ראה כיצד העכבר עובד עבור המחשה והסבר יותר יסודי על כיצד העכבר הזה עובד.

 

ממשק

סוגי עכברים

כיצד עכבר עובד

פעולת העכבר האופטי מכני די פשוטה. כמו שאתה יכול לראות בהמחשה למטה תנועת העכבר במעקב של ארבעה חלקים. כשהעכבר זז גלגל הכדור בפיקוח התנועה אשר בתור מזיז את גלגל-סלסול (ציר X או Y ). כשגלגל-סלסול מתחיל להסתובב כך גם עושה מקצץ/גלגלי שיניים. לגלגל השיניים יש חריץ קטן בתוכו או מסביב לקצה שלו, כשזה מסתובב האור זוהר באמצעות הפתח אשר מתגלה אז על ידי שני חישני אור אשר שולחים אז למחשב אות של התנועה הזאת. שיטת ההדפסה של האור מתקבלת על ידי שני חישני אור המחליטים את הכיוון של הצירים.

 

בתוך העכבר אתה תמצא שני גלגלי-סלסול שלמים ומקצץ/גלגל שיניים. כל גלגל-סלסול מתאר ציר X או ציר Y שזה תנועה אופקית או אנכית של סמן העכבר.

 

פירוק העכבר

ההמחשה שלמטה מראה פירוק של עכבר רגיל. כפי שמופיע אתה יכול לראות את הרכיבים הפנימיים של העכבר. המחשנו את במקום הכללי של ארבעה רכיבים עיקריים בתוך המחשב.

 

תחילה תשים לב לשני מקצצים ו/או גלגלי שיניים שניהם מסמנים את הצירים היכן הסמן ממוקם. המקצץ למרחק הגדול ביותר מסמל את ציר ה   X שהוא הציר האנכי. המקצץ השני אשר מוצג רק בצורה חלקית מסמן את ציר  ה Y שהוא הציר האופקי.

 

שנית שתים לב לכדור העכבר. כדור העכבר הוא החלק העיקרי בתוך העכבר אשר מאפשר למשתמש להזיז את העכבר אשר יזוז בציר המוקצה אשר יזיז את סמן העכבר על המסך. ללא הכדור העכבר יהיה חסר תועלת.

 

שלישית תשים לב לארבע פינים בממשק כבל מקשר, היכן שהמידע מועבר מהעכבר למחשב.

 

איתור תקלות

איזכור

נושא / שאלה

CHADD

מידע נוסף על התקנת חומרת מחשב.

ניקיון

מידע נוסף ועזרה בניקוי חומרת המחשב.

יציאה טורית

מידע נוסף ועזרה ביציאה טורית.

PS/2 - AT

מידע נוסף ועזרה ב PS/2 ופורט AT.

CH000007

לגרום לעכבר לעבוד במיקרוסופט DOS.

CH000253

העכבר אינו יציב ו / או לא זז כיאות.

CH000254

העכבר אינו מזוהה בחלונות 95 / חלונות 98.

CH000255

סמן העכבר נגרר לאורך תנועת העכב.

CH000256

העכבר אינו עובד בחלונות 3X.

CH000542

כיצד להזיז את סמן העכבר בעזרת המקלדת בחלונות.

CH000548

אני צריך התקן עכבר.

 10-03-04 / 10:19  עודכן ,  24-12-03 / 14:59  נוצר ע"י יואב רגב  בתאריך 
 לוח אם - הקודםהבא - סורק Mustek 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 1