» נושאי לימוד
» נושאי לימוד
יום שישי 15 בינואר 2021
MLP
דף ראשי  כללי - פרוטוקולי נתב/גשר  PPP  MLP גרסה להדפסה

MLP

 

רב קישורי מבוסס על מו"מ באפשרות PCP שמתיר למערכת להראות לעמיתה שהיא מסוגלת לשלב קישורים פיזיים רבים ל"כריכה". רק תחת תנאים יצאי דופן ידרוש זוג מערכות נתון, תהליך של יותר מכריכה אחת המקושרת אליהן.

 

רב קישורי הוא מושא של משא ומתן במהלך המו"מ ההתחלתי באפשרות LCP. מערכת מראה לעמיתה שהיא מוכנה לעשות רב קישורי ע"י שליחת אפשרות הרב קישורי כחלק מהמו"מ ההתחלתי באפשרות LCP. מו"מ זה מראה את הבא:

1.        המערכת המציעה את האפשרות מסוגלת לשלב קשרים פיזיים רבים לקישור הגיוני אחד.

2.        המערכת מסוגלת לקבל שכבה עליונה של יחידות נתוני פרוטוקול מחולקים באמצעות כותרת הרב קישורי ולאחד מחדש את החלקים חזרה ליחידות נתוני הפרוטוקול המקוריים לעיבוד.

3.        המערכת מסוגלת לקבל יחידות נתוני פרוטוקול מגודל N שמיניות כאשר N מפורט כחלק מהאפשרות אפילו אם N גדול מיחידת הקבלה המקסימלית לקישור פיזי יחיד.

 

באמצעות פרוטוקול רב קישורי נקודה לנקודה, בהתחלה מנות פרוטוקול רשת מוסתרות (אבל לא ממוסגרות) לפי הליכים נורמלים של פרוטוקול נקודה לנקודה; מנות גדולות מופרדות לחלקים רבים בגודל המתאים לקישורים הפיזיים הרבים. כותרת חדש של פרוטוקול נקודה לנקודה המורכב ממזהה פרוטוקול רב קישורי, וכותרת הרב קישורי מוכנס לפני כל חלק. כך, לחלקה הראשון של מנת רב קישורי בפרוטוקול נקודה לנקודה יהיו שני כותרתים: אחד לחלק, ואחריו כותרת המנה עצמה.

 

                

 חלקי פרוטוקול רב קישורי נקודה לנקודה מוסתרים באמצעות מזהה הפרוטוקול 0x00 0x3d . לאחר מזהה הפרוטוקול יופיע כותרת של 4 בתים המכיל מספר רצף, ושני שדות של בית 1 המראים בין אם החלק מתחיל או מסיים מנה. לאחר מו"מ באפשרות פרוטוקול נקודה לנקודה LCP נוסף, יש אפשרות להחליף את כותרת ה – 4 בתים בכותרת 2 בתים עם מרחב רצוף של 12 ביטים. דחיסת כתובת/בקרה ומזהה  פרוטוקול כנראה מושפעים.

 

להלן הפורמט לחלק של מספר הרצף הארוך:

 

 

PPP כותרת

 0xff  כתובת

0x03 בקרה

 

PID (H) 0x00

PID (L) 0x3d

MP כותרת

B

E

0

0

0

0

0

0

מספר רצף

 

(L) מספר רצף

 

נתוני חלוקה

.

.

.

PPP FCS

FCS

חלק מספר הרצף הארוך בפרוטוקול רב קישורי נקודה לנקודה

להלן

                

להלן הפורמט לחלק של מספר הרצף הקצר:

 

PPP כותרת

0xff  כתובת

0x03 בקרה

 

PID (H) 0x00

PID (L) 0x3d

MP כותרת

B

E

0

0

מספר הרצף

 

נתוני חלוקה

.

.

.

PPP FCS

FCS

חלק מספר הרצף הקצר בפרוטוקול רב קישורי נקודה לנקודה

 

PID

דחיסת מזהה פרוטוקול.

 

B

התחלת קטע ביט. A שדה של ביט 1 שמכוון ל 1 בחלק הראשון המופק ממנת פרוטוקול נקודה לנקודה ומכוון לאפס בכל שאר חלקי אותה מנת פרוטוקול נקודה לנקודה.

 

E

סיום קטע ביט. A שדה של ביט 1 שמכוון ל 1 בחלק האחרון ומכוון לאפס בכל שאר החלקים. בקטע A יכולים להיות מכוונים גם חלק ההתחלה וגם חלק הסיום ל 1.

 

מספר הרצף

מספר של 24 או 12 ביטים שמתווסף לכל חלק מועבר. ע"י ברירת מחדל, אורך שדה הרצף הוא 24 ביטים, אבל יכול להיות מושא של מו"מ כדי להיות רק בן 12 ביטים עם אפשרות של תצורת LCP.

 

O

שדה שמור בין ביט החלק המסיים ומספר הרצף. שדה זה לא משומש בהווה וחייב להיות מכוון לאפס. אורכו 2 ביטים כאשר משתמשים במספרי רצף קצרים; אחרת האורך הוא 6 ביטים.

 

FCS

בדיקת מסגרת הרצף. ערך זה הורש ממנגנון המסגור הנורמלי ומהקישור אשר בו מועברת המנה.

 

 

קישורים נוספים

 

מתוך פורומים תפוז

 29-08-04 / 12:00  עודכן ,  15-11-03 / 14:51  נוצר ע"י משה דלג'ו  בתאריך 
 PPP - הקודםהבא - PPP-BPDU 
תגובות הקוראים    תגובות  -  0
דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 3