יום ראשון 7 במרץ 2021
אודות האתר
דף ראשי  אודות האתר

 אודות האתר

 

אתר הנגישות של "איתן" נועד לשרת מפתחי אתרים שמעוניינים לבנות את אתריהם בצורה שתהיה נגישה לקהל גדול ככל האפשר, ובצורה שתעמוד בתקנים המתקדמים ביותר בתחום.

 

האינטרנט כיום הוא כלי המשרת מטרות רבות. ניתן להזמין כרטיסי נסיעה או בילוי, לבדוק את מצב חשבון הבנק, להשתתף בקורסים מקוונים, ועוד פעולות רבות. אם לא נשים לב, נותיר מאחור את אלה שאינם יכולים להשתמש באינטרנט, וכך, הפער בין בעלי המוגבלויות (כגון עיוורים, חרשים, בעלי קשיים מוטוריים) לבין אנשים ללא מוגבלויות עשוי לגדול.

 

אנו שמנו לעצמנו מטרה להציג בצורה מפורטת ככל האפשר את אמצעי הזהירות שיש לנקוט כאשר מפתחים אתר אינטרנט, על מנת שאתר זה לא יהפוך לגוש של תיסכול לאנשים שאינם יכולים לראות, או לשמוע, או שיש להם קשיי הבנה, או קשיים אחרים. לכן, תוכלו למצוא כאן קודם כל הסבר כללי על בעית הנגישות ותרחישים שימחישו לכם מיהם האנשים שיש להתחשב בהם. אם "ניכנס לנעלי" בעלי המוגבלויות למיניהם, ההתחשבות בהם תבוא בצורה אוטומטית. כמו כן, תוכלו למצוא את התקנים הקיימים כיום בנושא, כיצד לכתוב HTML שיעמוד בתקנים השונים, ומילון למונחי הנגישות, אם נתקלתם במושג חדש. בסופו של דבר, מומלץ לבחון את ידיעותיכם בעזרת המבחן המסכם, ולהעזר בדוגמאות ובסרטונים על מנת לראות כיצד אחרים דואגים לנגישות באתריהם (או לא דואגים).

 

אנו תקווה כי אתר זה יקל עליכם לפתח אתר שהוא נוח, נגיש, ובסופו של דבר - קהל לקוחותיכם יגדל.

 

 

יואל דורף ודפנה תדמור, סטודנטים בסדנא לפרוייקטים בהנחיית ד"ר אריאל פרנק, הפקולטה למדעי המחשב, אוניברסיטת בר אילן 

 

דרכונט
מהי מערכת הדרכונט?
אינך מחובר, להתחברות:
דוא"ל
ססמא
נושאי לימוד
חיפוש  |  לא פועל
משלנו  |  לא פועל
גולשים מקוונים: 2